Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Günter Bresnik Getty Images / Jean Catuffe / Na zdjęciu: Günter Bresnik

Tenis. Guenter Bresnik chce naprawić relację z Dominikiem Thiemem. "Myliłem się i wygłaszałem głupie komentarze"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Współpraca Dominika Thiema z Guenterem Bresnikiem zakończyła się w bardzo złej atmosferze. Teraz Austriak chce naprawić relację z byłym podopiecznym. - Wygłaszałem bardzo głupie komentarze, które jeszcze wszystko pogarszały - przyznał trener.

W kwietniu 2019 roku Dominic Thiem zakończył 15-letnią współpracę z Günterem Bresnikiem. Rozstanie przebiegło w bardzo złej atmosferze. Szkoleniowiec na łamach mediów mówił, że gdyby nie on, to Austriak wciąż grałby w turniejach ITF Futures. Z kolei tenisista zarzucił swojemu byłemu już trenerowi i menedżerowi brak szacunku oraz megalomanię.

Teraz jednak Bresnik wyjawił, że żałuje tamtych słów. - Historia z Dominikiem bardzo mnie boli - mówił w wywiadzie dla "Kronen Zeitung". - To była moja życiowa praca. Tworzyliśmy bardzo dobry duet i osiągnęliśmy wspaniałe rzeczy, ale on miał kilka słabszych miesięcy, nie wygrywał i podjął tę decyzję.

- Nigdy nie miałem żadnych problemów z Dominikiem ani z jego rodzicami - kontynuował. - Jego ojciec, Wolfgang, był nie tylko świetnym trenerem, ale i moim przyjacielem. A teraz, za każdym razem, kiedy udzielam wywiadu i mówię o Dominiku, jego rodzice się denerwują. To, jak do tego wszystkiego doszło, nadal pozostaje dla mnie niejasne.

- Nie mam problemu ze stwierdzeniem, że się myliłem i wygłaszałem bardzo głupie komentarze, które jeszcze wszystko pogarszały. Mam nadzieję, że nasza relacja się poprawi oraz iż Thiem pokaże, że jest predysponowany do odnoszenia wielkich sukcesów i zdobywania największych tytułów - dodał trener współpracujący m.in. z Jerzym Janowiczem.

Dominic Thiem gwiazdą turnieju w Kitzbuehel. Na trybuny będą mogli wejść kibice

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło

Czy uważasz, że Guenter Bresnik niestosownie zachował się wobec Dominika Thiema?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL