Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kort centralny w Rzymie Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: kort centralny w Rzymie

Tenis. Duży optymizm ws. turnieju w Rzymie. "Jeśli nie będzie katastrofy, zagramy we wrześniu"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Angelo Binaghi, szef Włoskiej Federacji Tenisa (FIT), jest coraz bardziej przekonany, że turniej w Rzymie zostanie rozegrany jesienią. - Jeśli nie będzie katastrofy, przeprowadzimy Internazionali BNL d'Italia w drugiej połowie września - wyjawił.

Internazionali BNL d'Italia to po Rolandzie Garrosie i Mutua Madrid Open największy europejski turniej odbywający się na kortach ziemnych. Impreza miała zostać rozegrana w dniach 10-17 maja, lecz nie doszła do skutku, bo tenisowe rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa.

Jednak Angelo Binaghi, szef Włoskiej Federacji Tenisa (FIT), podkreślał, że zrobi wszystko, aby turniej w Rzymie został rozegrany w późniejszym terminie. I jest coraz bardziej optymistycznie nastawiony, że dopnie celu.

- Prowadzimy bardzo owocne rozmowy - mówił w wywiadzie dla telewizji SuperTennis. - Mamy to szczęście, że w strukturach ATP są nasi rodacy. Szczególnie z Andreą Gaudenzim, szefem ATP, mamy świetną relację. To w tej chwili poufne informacje. Niedługo wszystkiego się dowiemy, ale mogę powiedzieć, że jeśli nie będzie katastrofy, przeprowadzimy Internazionali BNL d'Italia w drugiej połowie września.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło

Binaghi zaznaczył, że aby turniej mógł się odbyć, potrzebna jest zgoda włoskiego rządu. - W tym przypadku nasze rozmowy też są bardzo owocne. Niedługo spotkam się z ministrem sportu, by dowiedzieć się, co możemy zrobić, aby podczas turnieju na trybunach pojawili się kibice.

- Rzymianie mówią mi, że połowa września to w ich mieście wspaniały okres. Nawet lepszy do gry w tenisa niż maj, który jest naturalnym terminem Internazionali BNL d'Italia - dodał Binaghi.

Testy na koronawirusa, czarterowe loty. Organizatorzy US Open mają plan na rozegranie turnieju

Czy wierzysz, że turniej w Rzymie odbędzie się w drugiej połowie września?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL