Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Nadal Getty Images / Cameron Spencer / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Tenis. Rafael Nadal potwierdził chęć występu w Rolandzie Garrosie jesienią. Postawił jednak warunki

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rafael Nadal powiedział, że będzie chciał wystąpić w Rolandzie Garrosie, jeśli turniej zostanie rozegrany jesienią. Postawił jednak warunki - zaznaczył, że musi być bezpiecznie i uczciwie.

Zgodnie ze słowami Guya Forgeta, dyrektora turnieju, i szefa Francuskiej Federacji Tenisa (FFT), Bernarda Giudicellego, wielkoszlemowy Roland Garros ma zostać rozegrany jesienią. To dla tenisistów przyzwyczajonych do gry w Paryżu na przełomie maja i czerwca będzie stanowić nowość.

Również dla Rafaela Nadala, który jest nieodłączną częścią historii Rolanda Garrosa. Hiszpan, rekordzista w liczbie triumfów w tym turnieju (12), w rozmowie ze stacją France TV Sport potwierdził chęć występu w stolicy Francji jesienią, ale postawił warunki - musi być bezpiecznie i uczciwie.

- Spoglądam na świat ze zdrowotnego punktu widzenia - mówił. - Widzę siebie w świecie, w którym jesteśmy w stanie chronić zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych w turnieje tenisowe. Jednocześnie wiem, że jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji i nie wiemy, jak to wszystko będzie się rozwijać.

ZOBACZ WIDEO: Znany specjalista ostro o powrocie kibiców na stadiony. "Może nas czekać ogromny wzrost zachorowań"

- Jeśli chodzi o Rolanda Garrosa jesienią, to jeśli będziemy mogli grać w optymalnych warunkach pod względem bezpieczeństwa i każdy tenisista będzie mógł wystąpić, to i ja tam będę. Ale teraz należy podjąć środki ostrożności i ponosić odpowiedzialność przy podejmowaniu decyzji, by wszystkim zapewnić bezpieczeństwo - zaznaczył.

Nadal odniósł się też do możliwości przeprowadzenia Rolanda Garrosa za zamkniętymi drzwiami. - To możliwe, bo piłkarze grają za zamkniętymi drzwiami. Ale, jeśli zapytasz, czy mi się to podoba, moja odpowiedź brzmi: "Nie". Nic nie zastąpi obecności kibiców i wytwarzanej przez nich energii.

Hiszpan mówił też o swojej obecnej aktywności. - Przez dwa miesiące nie mogłem wyjść z domu, na szczęście miałem przyrządy do ćwiczeń. Od kilku tygodni trenuję, ale z wielką ostrożnością i starannością. Mój cel jest taki, aby być gotowym do gry, gdy rozgrywki wrócą, choć jeszcze nie wiadomo, kiedy to będzie - powiedział.

Duży optymizm ws. turnieju w Rzymie. "Jeśli nie będzie katastrofy, zagramy we wrześniu"

Czy Roland Garros 2020 powinien się odbyć, jeśli tenisiści nie będa mieć zapewnionych w pełni bezpiecznych i uczciwych warunków rywalizacji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL