Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rafael Nadal Getty Images / Matthew Lewis / Na zdjęciu: Rafael Nadal

Tenis. Koronawirus. Rafael Nadal znów uderzył w polityków: Podejmując decyzje, zawsze myślą o nowych wyborach

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Rafael Nadal znów wyraził wątpliwości co do działań hiszpańskich polityków w walce z pandemią koronawirusa. - Potrzebujemy doświadczenia liderów. Ale w polityce jest taki problem, że ci, którzy podejmują decyzje, myślą o nowych wyborach - mówił.

Rafael Nadal aktywnie bierze udział w walce z pandemią koronawirusa w Hiszpanii. Tenisista organizuje akcje charytatywne, udziela rodakom słów wsparcia i apeluje o rozsądek. Otwarcie także odnosi się do działań polityków.

- Jeśli chodzi o ratowanie życia, mam poczucie, że można było zrobić więcej. Gdyby wcześniej zostały podjęte działania zapobiegawcze, pozwoliłoby to uniknąć konieczności zastosowania ekstremalnych środków - powiedział kilka tygodni temu. Teraz znów uderzył w rządzących.

- Mam bardzo jasne opinie, ale niestety nie mogę ich wyrazić wprost, bo wszystko, co powiem, jest traktowane jako sprawa polityczna - mówił, cytowany przez dziennik "El Pais". - Nie dbam o to, która partia czy osoba działa dobrze. Jedyne, czego chcę, to rozwiązania problemów w jak najlepszy sposób.

ZOBACZ WIDEO: #dziejsięwsporcie: co za przyjęcie piłki przez młodego Ukraińca! Nagranie podbija internet

- Nadchodzący czas będzie bardzo trudny, więc potrzebujemy doświadczenia liderów. Ale w polityce jest taki problem, że ci, którzy podejmują decyzje, zawsze myślą o nowych wyborach. W idealnym świecie najlepiej byłoby, gdyby w takiej sytuacji decydenci byli najlepsi i bez aspiracji politycznych - dodał.

Nadal wyraził również nadzieję, że świat jak najszybciej wróci do normy. - Znów wyobrażam sobie pełne korty i stadiony. Lubię spotykać się z ludźmi i musimy na nowo to odnaleźć. Nie możemy przystać na wieczne przestrzeganie zasad dystansu społecznego - powiedział.

Francisco Roig o sytuacji Rafaela Nadala: Przerwa od tenisa mu nie odpowiada, ale może wydłużyć jego karierę

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Rafael Nadal powinien angażować się w sprawy polityczne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL