Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andrea Gaudenzi Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Andrea Gaudenzi

Sympatycy tenisa muszą uzbroić się w cierpliwość. ATP odroczyło decyzję ws. sierpniowych turniejów

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Do wtorku władze ATP miały postanowić, co z zaplanowanymi w sierpniu turniejami w Ameryce Północnej. Podjęcie decyzji zostało jednak odroczone o kilkanaście dni.

Pod koniec zeszłego tygodnia dziennik "Marca" poinformował, że najpóźniej we wtorek ATP ma podjąć decyzję w sprawie sierpniowych turniejów na kortach twardych w Ameryce Północnej. Chodzi o imprezy w Waszyngtonie (2-9 sierpnia), Toronto (10-16), Cincinnati (16-23) i Winston-Salem (23-29), gdzie przed rokiem zwyciężył Hubert Hurkacz.

Jednak decyzji wciąż nie ma. I nie będzie jej jeszcze co najmniej kilkanaście dni. Jak poinformował John Horn, dziennikarz współpracujący m.in. ze stacją TSN, władze męskiego tenisa dały sobie więcej czasu do namysłu - do połowy czerwca.

Zwłoka ATP może mieć związek z działaniami Amerykańskiego Związku Tenisa (USTA), który chce doprowadzić do przeprowadzenia wielkoszlemowego US Open w planowym terminie (31 sierpnia - 13 września). Jednym z pomysłów rozegranie jednego z turniejów (prawdopodobnie Western & Southern, który odbywa się w Cincinnati) w Nowym Jorku, co byłoby dla tenisistów formą przygotowania do występu w Wielkim Szlemie na obiektach Flushing Meadows.

Te wszystkie doniesienia mogą napawać optymizmem, niemniej sympatycy tenisa więc dalej muszą uzbroić w cierpliwość.

Dwa turnieje w Nowym Jorku? USTA ma nowy plan

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy mecze piłkarskie są bezpieczne? Specjalista nie ma wątpliwości. "Duńskie badania to potwierdzają"

Czy sądzisz, że w sierpniu turnieje ATP zostaną wznowione?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL