Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Iga Świątek Getty Images / Jaimi Chisholm / Na zdjęciu: Iga Świątek

Matura 2020. Iga Świątek nie zapomina o tenisie. "Trenować trzeba"

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Już w poniedziałek Igę Świątek czeka pierwszy egzamin dojrzałości. Ostatnie tygodnie polska tenisistka spędziła nad książkami, ale nawet na dwa dni przed maturą znalazła czas na trening na korcie.

Z powodu pandemii koronawirusa tegoroczna matura została przesunięta o ponad miesiąc. Pierwsze egzaminy, z języka polskiego, odbędą się już w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca. Przystąpi do nich również aktualnie nasza najlepsza tenisistka - Iga Świątek.

19-latka, mimo egzaminów, nie zapomina także o swojej profesji. "Matura, nie matura, ale trenować trzeba" - napisała w sobotę mediach społecznościowych obok zdjęć z kortu.

Oprócz przedmiotów obowiązkowych, Świątek będzie zdawała rozszerzoną matematykę oraz język angielski. W rozmowie z naszym portalem zwyciężczyni juniorskiego Wimbledonu nie ukrywała, że to właśnie rozszerzonej matematyki obawia się najbardziej.

- Jestem pewna, że dobrze pójdzie, ale to nie zmienia faktu, że się stresuje. Nawet najlepiej przygotowany uczeń będzie się denerwował. Staram się akceptować ten stres. Wiem, że wpłynie na mnie pozytywnie, bo za jego sprawą będę bardziej skoncentrowana i do samego końca nie zabraknie mi motywacji do nauki - mówiła Świątek (cały wywiad przeczytasz TUTAJ).

Czytaj teżRafael Nadal odebrał luksusowy jacht. Jego cena i wyposażenie zwalają z nóg

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Iga Świątek wyciągnęła siostrę na kort. Po treningu padło zabawne hasło

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL