Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Belinda Bencić PAP/EPA / ALEX PLAVEVSKI / Na zdjęciu: Belinda Bencić

Tenis. W Szwajcarii odbędzie się seria turniejów. Zagrają Belinda Bencić, Martina Hingis i Patty Schnyder

Łukasz Iwanek
Łukasz Iwanek
Szwajcarka Federacja Tenisowa zaplanowała serię turniejów krajowych, dających tenisistom możliwość treningu i zapewniających dochód. W imprezach wezmą udział m.in. Belinda Bencić, Martina Hingis i Patty Schnyder.

Z powodu pandemii koronawirusa tenisowe rozgrywki WTA, ATP i ITF są zawieszone do końca lipca. Wiele krajów, w których obostrzenia są łagodzone, daje tenisistom szansę rywalizacji i możliwość zarobienia pieniędzy poprzez organizację turniejów wewnętrznych. Szwajcaria będzie kolejnym takim państwem.

Szwajcarska Federacja Tenisowa (Swiss Tennis) planuje zorganizowanie 20 imprez krajowych na przestrzeni trzech miesięcy. Pierwsza z nich odbędzie się w Biel/Bienne (początek 15 czerwca). Turnieje te podzielono na trzy kategorie. Pierwszą są rozgrywki przeznaczone wyłącznie dla szwajcarskich tenisistów. W drugiej organizatorzy zadecydują o tym, kto przystąpi do rywalizacji. Trzecią stanowią zawody, w których ma wziąć udział jak największa liczba zawodników.

- Chcemy wspierać tenisistów najlepiej, jak to możliwe. W sytuacji, gdy nie ma międzynarodowych zawodów, dajemy mi możliwość utrzymania się. Dzięki serii turniejów, będą mieli możliwość zarówno treningu, jak i otrzymania nagród pieniężnych - cytuje Rene Stammbacha, prezesa Swiss Tennis, portal tennisnet.com.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: niesamowita metamorfoza byłej pływaczki. Internauci są zachwyceni


W dniach 25-26 lipca zostanie rozegrana impreza drużynowa. Kapitanami zespołów będą Heinz Günthardt i Severin Lüthi. Rywalizacja odbędzie się według formatu Fast4 (sety do czterech gemów). Kibice będą mogli śledzić zmagania tenisistów na trybunach (liczba ograniczona) oraz w telewizji.

W drużynach kobiet nie zabraknie Belindy Bencić, Jil Teichmann, Viktoriji Golubić i Stefanie Vögele, a także legend szwajcarskiego tenisa, Martiny Hingis i Patty Schnyder. Rezerwową będzie Timea Bacsinszky. W zawodach mężczyzn na starcie pojawią się Henri Laaksonen, Sandro Ehrat, Marc-Andrea Huesler, Johan Nikles, Jakub Paul i Antoine Bellier.

- Świetnie jest mieć jakiś cel i móc przygotowywać się do zawodów. Na starcie będą wszyscy członkowie drużyn narodowych, co pokazuje, że bardzo cieszy nas powrót do gry - przyznała Bencić, aktualnie ósma rakieta globu.

Zobacz także:
Venus Williams wciąż marzy o wielkich tytułach. "Jeśli niczego już nie pragniesz, stajesz się martwy"
Naomi Osaka walczy z rasizmem. "Milczenie nigdy nie jest odpowiedzią"

Czy Belinda Bencić zdobędzie wielkoszlemowy tytuł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL