Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković podczas turnieju Adria Tour w Belgradzie PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Novak Djoković podczas turnieju Adria Tour w Belgradzie

Koronawirus. Novak Djoković apeluje do ludzi o testowanie się. "Myliliśmy się, było jeszcze za wcześnie"

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Novak Djoković potwierdził, że on i jego żona zostali zakażeni koronawirusem podczas Adria Tour. Lider rankingu ATP poprosił wszystkich kibiców obecnych w Belgradzie i Zadarze, aby poddali się testom na obecność COVID-19.

"Wróciliśmy do Belgradu i razem z Jeleną otrzymaliśmy pozytywny wynik testu na COVID-19. Nasze dzieci miały rezultat negatywny. Przez najbliższe 14 dni poddamy się izolacji i powtórzymy testy po pięciu dniach" - napisał Novak Djoković w mediach społecznościowych.

W ramach Adria Tour odbyły się turnieje w Belgradzie i Zadarze. Na trybuny wpuszczono fanów, ale trudno było mówić o zachowaniu dystansu społecznego w dobie pandemii koronawirusa. Bardzo zły przykład dali tenisiści, którzy wzięli udział w wielu imprezach okolicznościowych, bawiąc się razem z kibicami.

"Jest mi bardzo przykro, że nasz turniej wyrządził krzywdę. Wszystko, co robiliśmy w ostatnim miesiącu, uczyniliśmy z czystym sercem i szczerymi intencjami. Byliśmy przekonani, że nasze zawody spełniały wszelkie zalecenia zdrowotne w naszym regionie i mamy dobrą okazję, aby zjednoczyć ludzi z powodów filantropijnych [w trakcie Adria Tour zbierano pieniądze na rzecz organizacji humanitarnych działających w regionie - przyp. red.]. Myliliśmy się, było jeszcze za wcześnie. Nie mogę wyrazić tego, jak bardzo jest mi przykro z tego powodu i z każdego przypadku zakażenia" - dodał najlepszy obecnie tenisista świata.

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Djoković zaapelował, aby obecni na trybunach lub mający kontakt z kibicami poddali się testom na obecność koronawirusa w organizmie. W ramach zawodów Adria Tour odbyło się wiele imprez towarzyszących. Fundacja Novaka Djokovicia zorganizowała w Belgradzie specjalny dzień dla dzieci, podczas którego najmłodsi mogli bliżej poznać tenis. Sam wzruszony 17-krotny mistrz wielkoszlemowy dziękował wszystkim za obecność i chętnie pozował do zdjęć.

"Jeśli uczestniczyłeś w Adria Tour lub miałeś kontakt z taką osobą, to proszę poddaj się testowi i zachowaj dystans społeczny. Dla ludzi w Belgradzie i Zadarze udostępnimy w najbliższej przyszłości środki medyczne. Dalsza część turnieju została odwołana, a my skupimy się na wszystkich, których to dotknęło. Modlę się, aby wszyscy wyzdrowieli" - zakończył "Nole".

Djoković został we wtorek czwartym tenisistą uczestniczącym w Adria Tour z pozytywnym testem na COVID-19. Wcześniej zakażeni koronawirusem zostali Viktor Troicki (więcej tutaj), Grigor Dimitrow (więcej tutaj) i Borna Corić (więcej tutaj). Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymali również szkoleniowiec Dimitrowa, Kristijan Groh, oraz trener przygotowania fizycznego Djokovicia, Marco Panichi.

Alize Cornet o nowej normalności
Boris Becker odetchnął z ulgą

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  @ RaFanka Dziecko, jak spędzasz wakacje? Jedziecie z panią na obóz?
  • kosiarz.trawnikow Zgłoś
   "dodał najlepszy obecnie tenisista świata" Co za bujda! Najlepszym tenisistą świata jest maestRożer Federer, Nadludzki Geniusz i Wirtuoz Poeta Kortów. A odnośnie Dżokejowicza
   Czytaj całość
   to sprawa jest jasna. Ten człowiek nie ma prawa wystąpić ani w Nowym Jorku ani w Paryżu. Powinien zostać odesłany do izolacji oraz na bardzo długo wykluczony z rozgrywek ATP. I koniecznie trzeba pamiętać o kagańcu.
   • RaFanka Zgłoś
    Jest jeszcze za wcześnie? Ja nie wiem co z tym Novakiem jest nie tak. Spodziewał się, że można, choć cała Europa jeszcze się męczy, nie wspomnę o Indiach czy Brazylii... Z szacunku do
    Czytaj całość
    tych co chorują i leczą innych by się powstrzymał! Fatalna decyzja, również wizerunkowo. Niech mi nikt nie mówi, że chciał dobrze!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL