Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković PAP/EPA / DAVE HUNT / Na zdjęciu: Novak Djoković

Tenis. Novak Djoković straci funkcję szefa Rady Graczy ATP? "Jego słowa nie są spójne z tym, co się działo"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Bruno Soares uważa, że wydarzenia związane z Adria Tour mogą zachwiać pozycją Novaka Djokovicia, który jest szefem Rady Zawodników ATP. - Jego słowa ze spotkań nie są spójne z tym, co się działo podczas Adria Tour - mówił członek Rady.

Na głowę Novaka Djokovicia spadają gromy. Serb jest krytykowany za cykl Adria Tour, którego był inicjatorem. Turnieje serii były rozgrywane z nieposzanowaniem zasad reżimu sanitarnego, a czterech uczestników zawodów (Djoković, Grigor Dimitrow, Borna Corić i Viktor Troicki) zakaziło się koronawirusem.

Djokoviciowi obrywa się nie tylko od mediów, ale i ze strony kolegów z zawodowych rozgrywek. - Mogę to podsumować jako "Horror Show" - powiedział o Adria Tour Bruno Soares, dwukrotny mistrz wielkoszlemowy w deblu, cytowany przez globoesporte.br.com.

- To ogromna nieodpowiedzialność i gigantyczna niedojrzałość. Byli całkowicie nieostrożni. W obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się świat, nawet jeśli jesteś na Biegunie Północnym, to nie imprezuj, a na pewno nie publikuj tego na Instagramie. To brak jakiegokolwiek szacunku dla tego, co dzieje się na planecie - grzmiał Brazylijczyk.

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"

Djoković to szef Rady Zawodników ATP i zarazem jeden z największych oponentów powrotu cyklu ATP Tour pod protokołem sanitarnym. Soares, będący członkiem Rady, uważa, że obecna sytuacja może zachwiać pozycją Serba.

- To, co się wydarzyło, jest dla niego krępujące. Novak jest przewodniczącym Rady, a jego słowa wypowiadane podczas spotkań nie są spójne z tym, co się działo podczas Adria Tour. To trudne i może mieć dla niego negatywne konsekwencje. W Radzie jest dziesięciu tenisistów i głos każdego liczy się tak samo - mówił 38-latek z Belo Horizonte.

Soares obawia się, jak wydarzenia z Adria Tour wpłyną na zaplanowane w połowie sierpnia wznowienie rozgrywek głównego cyklu. - Może to spowodować kryzys. Widzieliśmy, że Adria Tour został przeprowadzony z absurdalną nieodpowiedzialnością. Ale mam nadzieję, że to nie będzie mieć negatywnego wpływu, bo protokół ATP jest tysiąc razy inny - stwierdził.

Novak Djoković na kwarantannie domowej. Kolejne turnieje cyklu Adria Tour odwołane

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Novak Djoković powinien stracić funkcję przewodniczącego Rady Graczy ATP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL