Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nick Kyrgios Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Nick Kyrgios

Tenis. Koronawirus. Nick Kyrgios do ojca Novaka Djokovicia: Nie przerzucaj winy

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Nick Kyrgios krytycznie zareagował na opinię Srdjana Djokovicia, który winą za zakażenia koronawirusem podczas Adria Tour obarczył Grigora Dimitrowa. - Nie przerzucaj winy - odniósł się do słów Serba.

Zainicjowany przez Novaka Djokovicia charytatywny cykl Adria Tour miał składać się z pięciu turniejów. Zawody zostały jednak zakończone w trakcie trwania drugiej imprezy, w Zadarze, gdy u Grigora Dimitrowa wykryto zakażenie koronawirusem. Następnie o pozytywnych wynikach testu na COVID-19 poinformowali inni uczestnicy zmagań - Djoković, Borna Corić oraz Viktor Troicki.

Srdjan Djoković, ojciec tenisisty z Belgradu, był wściekły, że krytyka za wydarzenia z Adria Tour spadła na jego syna. On sam winą obarczył Dimitrowa. - Zachorował, kto wie gdzie. Nie był tam testowany, tylko gdzie indziej. Nie mogę uwierzyć, że to prawda. Cóż, co robić. Wyrządził ogromne szkody Chorwacji, nam jako rodzinie i całej Serbii - powiedział w rozmowie z RTL.

Krytycznie do tych słów odniósł się Nick Kyrgios. Australijczyk na swoim Instastory zamieścił cytat z wywiadu Srdjana, dodając komentarz: "Nie, bracie, nie przerzucaj winy".

Kyrgios już wcześniej ganił sposób organizacji Adria Tour i zachowanie uczestników cyklu. "Tak to się dzieje, gdy lekceważysz wszystkie wcześniej ustalone zasady. Z tym wirusem nie ma żartów" - napisał, gdy ukazały się informacje o zakażeniach Troickiego i Coricia.

ZOBACZ WIDEO: Orlen nie rezygnuje ze wspierania polskiego sportu w czasie kryzysu. "Zwiększyliśmy na to budżet o prawie 100 procent"Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że Grigor Dimitrow jest odpowiedzialny za zakażenia koronawirusem podczas Adria Tour?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL