Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Novak Djoković

Novak Djoković znów pomaga w walce z koronawirusem. Tenisista przekazał darowiznę miastu w Serbii

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Novak Djoković przekazał kolejną darowiznę poszkodowanym w wyniku pandemii COVID-19. Tenisista ofiarował pięć milionów dinarów (ok. 50 tys. euro) miastu Novi Pazar, gdzie z powodu wielu przypadków zakażenia wprowadzono stan wyjątkowy.

Pandemia koronawirusa zbiera swoje żniwo. Zgodnie z danymi z 1 lipca, na całym świecie zakażonych COVID-19 zostało ponad 10,7 mln osób. W tej grupie jest Novak Djoković, który w zeszłym tygodniu miał pozytywny wynik testu.

W Serbii, ojczyźnie tenisisty, najtrudniejsza sytuacja jest w okręgu raskim. Miasto Novi Pazar zostało uznane za epicentrum choroby w kraju. Ze względu na coraz więcej przypadków zakażenia ogłoszono tam stan wyjątkowy.

Mieszkańcy i lokalne władze potrzebują pomocy i otrzymali ją od Djokovicia. Jak poinformował "Sport Klub", tenisista przekazał miastu darowiznę w wysokości pięciu milionów dinarów (około 50 tys. euro). Kwota zostanie przeznaczona na walkę z koronawirusem.

To kolejny piękny gest Djokovicia w czasie pandemii COVID-19. W marcu, w ramach działalności swojej fundacji charytatywnej, przekazał milion euro na zakup sprzętu medycznego w Serbii, a w kwietniu ofiarował ponad milion dolarów szpitalowi we włoskim Bergamo.

Premier Serbii broni Novaka Djokovicia. "To nasza wina. Zostawcie go w spokoju!"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnieZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy doceniasz działalność charytatywną tenisistów w dobie pandemii koronawirusa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

 • Sharapov Zgłoś
  heh żałosne, sypnął kaską i myśli, że się wykmini hahahaha o nie nie nowaczku! siedź w tej serbijii i się nie wychylaj poza boś prosty chłopek ze snopku siana
  • Fanka Rożera Zgłoś
   Czy doceniasz działalność fedredaktorów działu SpoRtowe Fakty tenis na rzecz walki z Djokoviciem i jego rodziną?
   • Witalis Zgłoś
    Panie Motyka, czekam na artykuł z opinią Ilie Nastase nt. darowizn Djokovicia. We wtorek cytował Pan wypowiedź Rumuna, jakoby Serb z żądzy pieniędzy organizował Adria Tour. Nastase, jak
    Czytaj całość
    i dla przytaczający jego wypowiedź redaktor pominęli "detal": była to impreza CHARYTATYWNA.

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL