Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patrick Mouratoglou Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: Patrick Mouratoglou

Tenis. Koronawirus. Duże wątpliwości Patricka Mouratoglou ws. US Open. "Próba rozegrania turnieju wygląda na szaloną"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Patrick Mourataglou ma wątpliwości, czy ze względu na rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem w USA, wielkoszlemowy US Open powinien się odbyć. - Próba rozegrania US Open wygląda na trochę szaloną. Nie wiem, czy jest to dobry ruch - mówił trener.

Wielkoszlemowy US Open ma odbyć się zgodnie z planem - w dniach 31 sierpnia - 13 września i w Nowym Jorku. Turniej zostanie przeprowadzony pod ścisłym reżimem sanitarnym. Uczestnicy m.in. zostaną odizolowani w hotelu oraz będą regularnie testowani na obecność koronawirusa w organizmach.

Mimo tak surowych restrykcji, część tenisistów jest negatywnie nastawionych co do sensu rozegrania turnieju. Wątpliwości ma też Patrick Mouratoglou, który uważa, że w obecnej sytuacji US Open 2020 nie powinien się odbyć.

- Biorąc pod uwagę to, co teraz dzieje się w USA, gdzie liczba zakażeń koronawirusem rośnie, nie sądzę, że to powinno się wydarzyć. Z zewnątrz próba rozegrania US Open wygląda na trochę szaloną, więc nie wiem, czy jest to dobry ruch - mówił Mouratoglou w rozmowie ze Sky Sports.

- Nie mówiłbym tak, gdyby sytuacja była bardziej stabilna, jak w Europie - kontynuował francuski trener. - Ale w USA, a zwłaszcza w Nowym Jorku i w jego okolicach, liczba zakażeń niesamowicie wzrosła.

Szkoleniowiec Sereny Williams oraz właściciel znanej akademii tenisowej, sądzi, że gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo może wycofać zgodę na rozegranie turnieju.

- Myślę, że gubernator Nowego Jorku może to zrobić ze względów zdrowotnych. W obecnej sytuacji sprowadzenie ludzi z całego świata i wymieszanie ich ze sobą w jednym miejscu nie jest rozsądne - powiedział Mouratoglou.

Słowa Francuza jeszcze mocniej nabrały na znaczeniu po tym, jak podczas pokazowego w Atlancie o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa poinformował Frances Tiafoe.

Prezydent ATP o nowym kalendarzu rozgrywek: Nie jest idealny, ale gdzieś musimy zacząć

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnieZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy uważasz, że US Open 2020 powinien się odbyć?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  "Nie mówiłbym tak, gdyby sytuacja była bardziej stabilna, jak w Europie - kontynuował francuski trener."Dlatego odwołano w Europie Wimbledon, bo sytuacja była bardziej
  Czytaj całość
  stabilna, ale nie mógł grać Nasz Rożer. Myślę, że wybitny Fed redaktor od kagańca dla Serba zgodzi się z tym FAKTEM.

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL