Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDREJ CUKIC / Na zdjęciu: Dominic Thiem

Dominic Thiem przekaże na cele charytatywne premię za Adria Tour. Ojciec tenisisty broni Novaka Djokovicia

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Dominic Thiem przekaże na cele charytatywne premię finansową za wygraną w turnieju Adria Tour w Belgradzie - poinformował ojciec tenisisty, Wolfgang, który stanął też w obronie krytykowanego Novaka Djokovicia.

Dominic Thiem wystąpił w jednym turnieju cyklu Adria Tour - w Belgradzie. W stolicy Serbii Austriak pokazał się z bardzo dobrej strony i zdobył tytuł. W drugiej imprezie w ramach serii, niedokończonych zawodach w Zadarze, nie wystąpił.

W rozmowie z "Die Presse" Wolfgang Thiem, ojciec i trener tenisisty, poinformował, że całą premię finansową za triumf w Belgradzie jego syn przeznaczy na działania charytatywne. Nie wyjawił jednak, jaka jest to kwota oraz na jaki cel zostanie przekazana.

Szkoleniowiec stanął też w obronie Novaka Djokovicia, inicjatora cyklu, na którego spada ogromna krytyka za zakażenia koronawirusem uczestników zmagań oraz fakt, że turnieje były przeprowadzane z nieposzanowaniem zasad dystansu społecznego.

- Nie pochwalam tego, co wydarzyło się podczas Adria Tour, ale potępianie Djokovicia i mówienie, że zawalił jest dla mnie zbyt tanie. Oczywiście, zabawa w dyskotece to nie było coś optymalnego, ale po prostu wszyscy byli trochę niechlujni i euforyczni - powiedział Thiem.

Austriak podkreślił, że cykl miał charakter charytatywny. - Djoković w zasadzie nie zrobił nic złego. Wolę kilka przypadków koronawirusa więcej i jednocześnie możliwość zebrania kilku tysięcy euro na klinikę onkologiczną dla dzieci - stwierdził.

John McEnroe: Zdrowy Djoković zdecyduje się na US Open. Dla Nadala może to być trudne

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnieZapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL