Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej Rublow PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Andriej Rublow zakończył kwarantannę. Tenisista nie jest zakażony koronawirusem

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Andriej Rublow wraca do normalnego życia. Rosjanin poinformował, że zakończył dobrowolną kwarantannę, podczas której przeszedł trzy testy na obecność koronawirusa i wszystkie dały wynik negatywny.

Andriej Rublow grał w turniejach Adria Tour. U czterech uczestników cyklu (Novaka Djokovicia, Grigora Dimitrowa, Borny Coricia i Viktora Troickiego) zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, wobec czego Rosjanin poddał się dobrowolnej 14-dniowej kwarantannie i przechodził testy na obecność COVID-19 w organizmie.

Teraz Rublow może już wrócić do normalnego życia. Poinformował, że zakończył izolację, a testy, jakie przeszedł, dały wynik negatywny i uzyskał zgodę, by w tym tygodniu wystąpić w pokazowej imprezie Thiem's Seven w Kitzbuehel.

"Chcę podzielić się ważnymi informacjami" - napisał w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze Rublow. "Po ukończeniu 14-dniowej kwarantanny i trzech testach (wszystkich negatywnych) mój lekarz pozwolił mi na występ w Kitzbuehel".

ZOBACZ WIDEO: Kolarstwo. Tour de Pologne pierwszym wyścigiem etapowym w sezonie. "Zgłaszają się wielkie nazwiska!"

"Rozumiem, że to trudny czas i że spoczywa na mnie duża odpowiedzialność. Organizatorzy zapewnili mnie, że przeprowadzą turniej w bezpieczny sposób, przestrzegając wszystkich praw, przepisów, protokołów zdrowia publicznego oraz wytycznych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa" - dodał 22-latek z Moskwy.

W turnieju Thiem's Seven, oprócz Rublowa, zagrają także m.in. Dominic Thiem, Matteo Berrettini, Karen Chaczanow i Roberto Bautista.

Franco Davin zakażony koronawirusem. Były trener Juana Martina del Potro przebywa w izolacji

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL