Najnowsze Wyniki/Kalendarz
dziewczynka do podawania piłek PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: dziewczynka do podawania piłek

Tenis. Turniej w Metz odwołany. W Petersburgu chcą imprezy o wyższej randze

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Tegoroczna edycja turnieju Moselle Open została odwołana. Z kolei organizatorzy St. Petersburg Open chcą przeprowadzić zawody w październiku, jeśli ich impreza otrzyma rangę ATP 500.

Turniej ATP 250 w Metz miał odbyć się w dniach 21-27 września. Jednak organizatorzy poinformowali, że w związku ze zmianami w kalendarzu rozgrywek głównego cyklu oraz ograniczeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa, impreza nie dojdzie do skutku.

"Możemy powiedzieć, że nasz turniej został przełożony na przyszły rok" - czytamy w oficjalnym komunikacie dyrekcji Moselle Open. "Głównym powodem odwołania jest Roland Garros, który został umiejscowiony w kalendarzu w tym samym terminie, co Moselle Open. Ponadto, z powodu zmieniających się restrykcji, trudno oszacować, w jakiej liczbie kibice mogliby się pojawić się na obiektach w czasie turnieju. Ta i pozostałe niepewności nie pozwalają na przeprowadzenie turnieju".

W terminie 21-27 września miał także zostać rozegrany turniej w Petersburgu. Organizatorzy chcą go przełożyć październik, ale pod warunkiem, że ranga imprezy zostanie podniesiona z ATP 250 do ATP 500.

- Rozmawiamy o październikowym terminie, po Rolandzie Garrosie. Omawiamy także status turnieju. Jeśli otrzymamy rangę ATP 500, to go zorganizujemy - powiedział dyrektor St. Petersburg Open Aleksander Miedwiediew, cytowany przez portal sports.ru.

Aktualnie rozgrywki ATP Tour zawieszone. Wznowienie zostało zaplanowane na 14 sierpnia.

Prezydent ATP o nowym kalendarzu rozgrywek: Nie jest idealny, ale gdzieś musimy zacząć

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

Czy uważasz, że turniej w Petersburgu powinien otrzymać rangę ATP 500?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL