Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Novak Djoković Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Novak Djoković

Tenis. Novakowi Djokoviciowi odpowiadają nowe kryteria rankingu ATP. "To najlepsza opcja dla wszystkich"

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Novak Djoković, szef Rady Zawodników ATP, powiedział, że odpowiadają mu nowe kryteria rankingu. - Uważam, że jest to najlepsza i najsprawiedliwsza opcja dla wszystkich - zaznaczył.

W poniedziałek władze ATP ogłosiły ważne zmiany dotyczące rankingów. W związku z przerwą w rozgrywkach i pandemią koronawirusa, do dorobku tenisistów będą się liczyć punkty zdobyte w ciągu ostatnich nie 12, lecz 22 miesięcy. Nowe kryteria zostały przyjęte po rozmowach z Radą Zawodników ATP.

- Dużo na ten temat rozmawialiśmy i doszliśmy do wniosku, że ten pomysł jest najlepszy - powiedział prezydent Rady Zawodników, Novak Djoković, w rozmowie z "Zurnal". - Chcieliśmy ochronić tenisistów, którzy nie mogą podróżować lub nie chcą narażać zdrowia i nie będą występować w najbliższych turniejach.

- Wielu tenisistów w tym roku może już nie zagrać, więc w ten sposób zostają ochronieni i nie stracą punktów. Z drugiej strony zawodnicy, którzy będą występować w obecnym sezonie, otrzymają możliwość zdobycia nowych punktów. Wobec tego myślę, że jest to najlepsza opcja - wyjaśnił.

Zapytany, co sądzi o opiniach, że nowe kryteria są nieuczciwe, Serb odparł: - Nie chcę tego komentować. Uważam, że jest to najlepsza i najsprawiedliwsza opcja dla wszystkich. Zawsze ktoś może poczuć się pokrzywdzony, ale powtarzam: celem Rady Zawodników jest ochrona tenisistów, którzy nie będą mogli grać w nadchodzących miesiącach.

Szczere wyznanie Marata Safina. "Zmuszono mnie do gry w tenisa. Złamałem 1055 rakiet"

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

Czy podobają ci się nowe kryteria rankingu ATP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  Czy zgadzasz się z opinią Marcina Motyka, że Djokovic powinien mieć założony kaganiec?
  • Fanka Rożera Zgłoś
   How dare you. Przecież Marcin w swoim felietonie kazał mu nosić kaganiec i apelował, aby podał się do dymisji.Nie dziwmy się, że ta zarażona, pandemiczna chłopina wzbudza tyle
   Czytaj całość
   złości pośród kibiców, skoro nic pozytywnego nie można o mim i, jego zarażonej, nieodpowiedzialnej, złej rodzince przeczytać (o tym wszystkim donosił dla nas Marcin)How dare you, Djocovid. hau, hau, hau. Alezz Rożer.

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL