Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Agnieszka Radwańska i Dawid Celt East News / Wojciech Kubik / Na zdjęciu: Agnieszka Radwańska i Dawid Celt

Agnieszka Radwańska i Dawid Celt. Wielka miłość z kortu

Karol Wasiek
Karol Wasiek
Syn Jakub jest efektem wielkiej miłości Agnieszki Radwańskiej i Dawida Celta, rodziców, którzy poznali się na korcie tenisowym. Było to 12 lat temu podczas zawodów za granicą. W 2017 roku para zdecydowała się na ślub.

27 lipca Agnieszka Radwańska i Dawid Celt po raz pierwszy zostali rodzicami. Na świecie pojawił się ich syn. Radosną informację na Twitterze przekazał dumny ojciec.

Jakub jest efektem wielkiej miłości Radwańskiej i Celta, rodziców, którzy poznali się wiele lat temu na korcie tenisowym.

Początki w Pradze


Początki znajomości sięgają... 2008 roku. Wtedy to Radwańska po raz pierwszy poznała Celta, który był jeszcze zawodowym tenisistą. Było to podczas turnieju w Pradze.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popis Huberta Hurkacza. Trafił idealnie

Niestety, nigdy nie osiągnął takich sukcesów, do jakich był predysponowany. Celt zmagał się bowiem z poważnymi kłopotami ze zdrowiem. Przez kilkanaście miesięcy walczył o powrót na kort i z niezidentyfikowanym bólem uda, który promieniował tam z kręgosłupa. Ostatecznie musiał jednak podjąć kolejną trudną decyzję w swoim życiu i w 2009 roku zakończył karierę.

Dwa lata później, gdy opiekę nad Radwańską przejął Tomasz Wiktorowski, jej drugim trenerem i sparingpartnerem został właśnie Celt. Tak zaczęła się ich bliższa znajomość, a wkrótce para zaczęła się spotykać.

Wspólna praca z czasem przerodziła się w miłość. W 2013 roku Radwańska i Celt oficjalnie zostali parą. Cierpliwy i ułożony. Zdaniem wielu idealny partner dla Radwańskiej.

Kobieta w rozmowie w "Gali" przekonywała, że znakomicie rozumie się z Celtem. "Mam poczucie, że tak się do siebie dopasowaliśmy, że rozumiemy się bez słów. I codziennie odkrywamy w sobie coś nowego" - mówiła.

Oboje wstąpili w związek małżeński cztery lata później 22 lipca 2017 roku.

Huczne wesele


Ceremonia zaślubin odbyła się w Bazylice św. Michała Archanioła i św. Stanisława Biskupa w Krakowie. Następnie goście weselni udali się do Hotelu Dwór, który znajduje się w Tomaszewicach. Na wesele zaproszono 131 osób. Dla gości przygotowano atrakcje w postaci występu kabaretu "Koń Polski", a także czekoladowej fontanny i fotobudki.

Radwańska i Celt zaplanowali dla swoich gości wyjątkowe menu, w którym znaleźli się m.in. tatar z wędzonego łososia w wianku z kawioru czy krem brokułowy z płatkami migdałów.

Na ceremonii ślubnej pojawili się m.in. Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz, Karolina Woźniacka i Andżelika Kerber (tutaj --> więcej).

Sportową karierę Agnieszka Radwańska zakończyła po sezonie 2018. Nie była w stanie dalej grać na najwyższym poziomie ze względu na kłopoty zdrowotne. Wygrała 20 turniejów rangi WTA, w 2012 roku dotarła do finału singlowego Wimbledonu.

31 stycznia na Instagramie zamieściła zdjęcie dziecięcych bucików i obwieściła światu, że jej rodzina powiększy się. "Przyszedł czas na nowy etap w życiu" - napisała.

Zobacz także:
Transfery. Lionel Messi oczekuje zmiany trenera w Barcelonie. Wskazał idealnego kandydata
Bundesliga. Leroy Sane: Robert Lewandowski jest fantastyczny. Miał realną szansę na zdobycie Złotej Piłki

Czy Agnieszka Radwańska to najlepsza, polska teninistka w historii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL