Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roger Federer Getty Images / Yong Teck Lim / Na zdjęciu: Roger Federer

Tenis. Roger Federer podkreślił znaczenie igrzysk olimpijskich. Ma nadzieję, że zagra w Tokio

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Roger Federer podkreślił, że w przyszłym sezonie chciałby wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Tokio. - Igrzyska zawsze były dla mnie ważne. Najpierw, by być ich częścią, a potem, aby zdobyć medal, najlepiej złoty - powiedział Szwajcar.

Roger Federer dochodzi do zdrowia po dwóch operacjach kolana. Szwajcar przygotowuje się do rozpoczęcia zajęć i szykowania formy do sezonu 2021, w którym jednym z jego celów jest występ w igrzyskach olimpijskich w Tokio.

- Pod względem mentalnym nie rozpocząłem jeszcze przygotowań do igrzysk - mówił w programie "Sport Panorama" telewizji SRF. - Mam przerwę. Kiedy jesteś w rozgrywkach od 20 lat, cieszysz się, kiedy rok jest spokojniejszy. Tenis jest ciągły i nieprzerwany. Teraz z powodu okoliczności wszyscy tenisiści pauzują i sądzę, że 90 proc. graczy myśli: "Na szczęście mogłem mieć przerwę".

- Trudno byłoby normalnie przygotować się do Tokio, bo byłoby 20 turniejów, które są ważne i mają znaczenie, choć może nie aż takie, jak igrzyska - kontynuował. - W tenisie jest wiele ważnych wydarzeń. Mamy blok turniejów z Rolandem Garrosem i Wimbledonem. Igrzyska odbędą się na twardej nawierzchni. Na takich kortach może grać każdy, ale na mączkę i trawę potrzebne są już specjalne przygotowania.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

Szwajcar ma w dorobku dwa medale olimpijskie. W 2008 roku w parze ze Stanem Wawrinką zdobył złoto w deblu, a w 2012 srebro w singlu po przegranym finale z Andym Murrayem. - Z powodu kontuzji przed czterema laty nie zagrałem w Rio, ale igrzyska zawsze dużo dla mnie znaczyły. Najpierw, by być ich częścią, a potem, aby zdobyć medal, najlepiej złoty, a to sprawia, że całkiem inaczej odbierasz występ w tej imprezie - powiedział.

Federer podkreślił, że turniej olimpijski jest wyjątkowy. - Mam nadzieję, że igrzyska odbędą się. Nie wiem jeszcze, w jakich konkurencjach wystąpię. Myślę, że mam szansę w singlu. Ale to turniej inny niż pozostałe, podczas którego możliwych jest wiele rzeczy. W sytuacji, w której się teraz znajduję, muszę szczerze powiedzieć, że byłbym zadowolony z samego udziału - dodał.

Fernando Verdasco zmaga się z przewlekłą kontuzją. "Mogę grać, ale muszę być ostrożny"

Czy uważasz, że Roger Federer zdobędzie medal w igrzyskach w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  @Anna Adamczyk: Nasz Spontaniczny Rożer, olewający zasady obowiązujące w sprawie przestrzegania przepisów związanych z COVID 19, dla swojej korzyści zlewający całkowicie los i życie
  Czytaj całość
  dwóch niewinnych włoskich nastolatek, Maestro, jeśli tylko będzie chciał zdobędzie trzy złote medale (w singlu, deblu i mikscie) w Tokio i za kolejne 4 lata.Djokovic nie ma żadnych szans, jeśli MAESTRO zechce zdobyć złoto Olimpijskie.Do tej pory mu nie zależało, tak samo od 2008 roku nie zależało mu na wygranej w Usopen i od 2009 roku Roland Garros, a od 2012 nie zależy mu na wygranej w turnieju Mistrzów i od 2009 roku nie chciał być nigdy numerem 1 na koniec sezonu. Masters 1000 w Rzymie i Monte Carlo były niegodne wygranej przez Rożera w całej Maestro Rożerowej karierze.Dlatego Rożer Federer jest najlepszy. Wiemy o tym dzięki wspaniałym, niezależnym, obiektywnym Redaktorom
  • Anna Adamczyk Zgłoś
   @Fanka Rożera: masz oczywiście rację z tą niesprawiedliwą nagonką na Djokovica i idealizowaniem Federera przez media (choć nie wszystkie na szczęście:-).. ), ale ja miałam na myśli
   Czytaj całość
   to, stres Federera będzie wynikał z tego, że Djokovic, który ma na niego patent (na każdym rodzaju nawierzchni) i wygrywa z nim od jakiegoś czasu prawie wszystkie ważne mecze też wybiera się do Tokio .... a wiadomo, że Federerowi na złotym medalu IO bardzo zależy :-)
   • Fanka Rożera Zgłoś
    @Anna Adamczyk: Powinien mieć stresa po tym, co zrobił tym dwóm biednym nastolatkom!!!. Miejmy nadzieję, że media zajmą sie tą sprawą. Liczę na naszych zacnych redaktorów, którzy
    Czytaj całość
    pięknie niszczyli dobre imię Djokovicia i jego rodziny, publikując ponad 100 artykułów związanych tylko z COVID19!Jeszcze inni fani Rożera pójdą za jego złym przykładaem i zaczną uśmiercać jak Rożer dzieci COVIDEM19?Tak bardzo martwię się o los tych dwóch biednych dziewczyn z Włoch.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL