Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gonzalo Escobar PAP/EPA / Jaime Echeverria / Na zdjęciu: Gonzalo Escobar

Turniej tenisowy w Ekwadorze odwołany z powodu koronawirusa. Zakażony jeden z uczestników

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Turniej w Ballenicie dla czołowych ekwadorskich tenisistów został odwołany. Powodem jest zdiagnozowanie zakażenia koronawirusa u jednego z uczestników imprezy, Gonzalo Escobara.

Turniej Nicolas Febres-Cordero został zaplanowany w Ballenicie w dniach 6-8 sierpnia. Na starcie mieli pojawić się najlepsi ekwadorscy tenisiści, dla których miała to być możliwość sprawdzenia formy przed zbliżającym się wznowieniem sezonu w męskich rozgrywkach.

Przed rozpoczęciem turnieju tenisiści zostali poddani obowiązkowym testom na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Jeden z nich, Gonzalo Escobar, aktualnie 69. deblista świata, otrzymał pozytywny wynik.

"W sobotę zrobiłem test, by wziąć udział w Nicolas Febres-Cordero" - napisał na Twitterze Escobar. "Wynik wyszedł pozytywny. Najważniejsze jest to, że moja rodzina czuje się dobrze, a ja nie mam żadnych objawów. Teraz rozpocznę dwutygodniową izolację" - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Tenis. Lotos PZT Polish Tour. Paweł Ciaś: Plan? Przygotować się fizycznie

W związku z zakażeniem Escobara, turniej, w którym mieli wziąć udział także Emilio Gomez (ATP 151), Roberto Quiroz (ATP 277), Diego Hidalgo (ATP 365) oraz czołowi ekwadorscy tenisiści młodego pokolenia, nie doszedł do skutku. Organizatorzy mają nadzieję, że zostanie rozegrany w późniejszym terminie.

"Gonzalo Escobar to symbol ekwadorskiej drużyny narodowej. Mamy nadzieję, że wyzdrowieje i że w przyszłości wraz z kolegami z reprezentacji będzie mógł zagrać w turnieju" - poinformował w oświadczeniu odpowiedzialny za organizację zawodów, Luis Adrian Morejon.

Rafael Nadal zrezygnuje z Rolanda Garrosa? Decyzję uzależnia od sytuacji z pandemią COVID-19

Dyskwalifikacja za koronawirusa w sztabie tenisisty? Tego chce USTA, ATP się sprzeciwia

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  Czy Marcin Motyka otrzymywał bądź otrzymuje pieniądze z agencji PR Team 8?
  • Fanka Rożera Zgłoś
   Marcin, co się z Tobą dzieje?, 'Ty, jako obiektywny redaktor potrafiłeś zmiażdżyć Djokovicia i jego rodzinę, a teraz oślepłeś? PRAWDZIWYM SKANDALEM JEST BRAK OPINII MARCINA MOTYKA w
   Czytaj całość
   sprawie Rożera i jego ZŁAMANIA REGUŁ sanitarnych związanych z obowiązującą pandemią koronowirusa. ROŻER Nie nosił obowiązkowej maseczki, i nie miał rękawiczek, kiedy wręczał dziewczynkom piłeczki peRFekcyjnie podpisane? Marcin, musiałeś to widzieć!!!! Nie jesteś tym przerażony?? Przecież te dwie nastolatki mogły zostać zarażone śmiertelnym COVID 19 wirusem??? Napisz nam, co sądzisz na temat nierozsądnego, złego, niegodnego zachowania Spontanicznego Rożera ?? Czy teraz będziesz potępiał Rożera, tak jak potępiłeś Djokovicia?

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL