Najnowsze Wyniki/Kalendarz
kort centralny w Rzymie Getty Images / Julian Finney / Na zdjęciu: kort centralny w Rzymie

Tenis. Rzym skorzysta na odwołaniu turnieju w Madrycie? Impreza może zyskać na prestiżu

Marcin Motyka
Marcin Motyka
Turniej w Rzymie może skorzystać na odwołaniu zawodów w Madrycie. Nie dość, że impreza będzie jedyną rangi ATP Masters 1000 rozgrywaną na kortach ziemnych, to jeszcze może mieć zwiększoną liczbę uczestników oraz trwać o trzy dni dłużej.

Przed wielkoszlemowym Rolandem Garrosem (27 września - 11 października) miały zostać rozegrane dwa turnieje rangi ATP Masters 1000 - w Madrycie (13-20 września) i w Rzymie (20-27 września). Już jednak wiadomo, że te plany nie dojdą do skutku, bo impreza w stolicy Hiszpanii została odwołana w związku z sytuacją spowodowaną pandemią koronawirusa.

Anulowanie Mutua Madrid Open może być dobrą wiadomością dla turnieju w Rzymie. Zawody Internazionali BNL d'Italia mogą jeszcze zyskać na prestiżu i znaczeniu. Angelo Binaghi, prezes Włoskiej Federacji Tenisa (FIT), poinformował, że rozważane jest zwiększenie liczby uczestników męskiej edycji do 96 singlistów w drabince oraz przedłużenie czasu trwania turnieju o trzy dni.

- ATP nas o to poprosiło. Pokryłoby także dodatkowe koszty premii finansowych - powiedział Binaghi, cytowany przez agencję ANSA. - To, że turniej w Madrycie został odwołany, otwiera nam wiele drzwi. To świetna okazja, by pokazać światu, że możemy zorganizować wspaniały turniej - dodał.

ZOBACZ WIDEO: PKO Ekstraklasa. Ośrodek Legia Training Center oficjalnie otwarty. Obiekt robi wrażenie!

W kalendarzu rozgrywek ATP Tour tylko dwa turnieje są rozpisane na 96 singlistów w głównej drabince - to uznawane za najbardziej prestiżowe z serii Masters 1000 marcowe imprezy w Indian Wells i Miami. W pozostałych zawodach złotej serii bierze udział po 56 uczestników.

Binaghi wciąż ma też nadzieję, że turniej odbędzie się z udziałem kibiców na trybunach. - Jeśli będzie taka szansa, chcemy z niej skorzystać. Złożyliśmy ministerstwu propozycję wypełnienia trybun w 50 proc. - powiedział Włoch.

Nick Kyrgios nie chce grać w Europie. Uważa, że wynika to z odpowiedzialności

Czy uważasz, że w związku z odwołaniem Mutua Madrid Open turniej w Rzymie powinien zostać powiększony do 96 singlistów w drabince?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

 • Fanka Rożera Zgłoś
  Czy uważasz, że Rożer Federer w czasie długiej kariery zawodowej nigdy nie wygrał w Rzymie, ponieważ , przeszkadzała mu, legendarna "bajeczna technika"?
  • Fanka Rożera Zgłoś
   Marcin. Nie wstyd Ci? Zachowujesz się jak struś, gdy masz napisać PRAWDĘ O ROŻERZE. A Ty jesteś odważny Tobie ust nie zamknie nikt. Pamiętamy jak kazałeś chodzić Djokoviciovi w
   Czytaj całość
   kagańcu. Pamiętamy jak go ostatnio zjechałeś i jego rodzinę, setką oddzielnych wpisów Napisz swoją opinię wreszcie o skandalicznym zachowaniu Rożera Federera, gdy w swoim klipie reklamowym mógł zakazić śmiertelnym COVIDEM, biedne, niewinnie, włoskie nastolatki On, ojciec bliżniaczek!!!! Marcin, myślisz, że Rożer powinien chodzić w kagańcu? Pozdro. Fanka Rożera

   Komentarze (2)

   ×
   PRZEJDŹ NA WP.PL