Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tenis
Andżelika Kerber - Simona Halep

Na koniec jeszcze statystyki spotkania Niemki i Rumunki:

Zanim jednak to, Cibulkovą czeka drugi pojedynek w Singapurze przeciwko innej debiutującej w Mistrzostwach WTA, Madison Keys. Słowaczka i Amerykanka pojawią się na korcie w Singapurze już za kilka minut!

Simona Halep będzie musiała sobie jeszcze miejsce w najlepszej czwórce zapewnić w trzecim pojedynku. Zmierzy się w nim z Dominiką Cibulkovą.

Zwycięstwem w dwóch setach Andżelika Kerber zapewnia sobie już awans do półfinału.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 6:2 - Korzystny challenge dla Niemki. Gem, set i mecz, Andżelika Kerber!

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Taka sytuacja przebudza jednak także Niemka, która odwraca kartę i doprowadza do trzeciego meczbola.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Szybkie przejście do ofensywy i zakończenie efektownym forhendem, to działa na korzyść Rumunki! Znów breakpoint.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Ależ mało zabrakło, aby ten forhend Halep jednak zmieścił się w korcie. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Zamiast piłek meczowych jest piłka na przełamanie!

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Znów w kryzysowej sytuacji Rumunka sięga po najbardziej ryzykowne warianty. I znów przynoszą efekt! Dwa meczbole obronione w wielkim stylu.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - I są dwa meczbole dla Niemki!

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 5:2 - Rumunka szuka swoich szans w bardziej ryzykownej grze, jednak błędów wciąż jest za dużo. 30-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 5:1* - Rumunka znajduje jednak w sobie ostatnie pokłady sił i sięga po drugiego gema w tym secie.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 5:1* - Rumunka jakby pogodzona z losem. Dwa banalne błędy. 0-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 5:1* - Następny bardzo szybki gem dla liderki rankingu WTA. Czy Niemkę da się jeszcze zatrzymać?

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 4:1 - Prosty forhend Rumunki ląduje w siatce, a niewykorzystane okazje się mszczą. Zwłaszcza w tak istotnym momencie. 40-15.

Po raz drugi w tym pojedynku na korcie pojawił się Darren Cahill, trener Halep.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 4:1 - Tym razem Niemka nie zamierza oddać miejsca swojej rywalce. Sama bierze sprawy w swoje ręce i w ekspresowym tempie znów przełamuje Halep.

W II secie Simona Halep popełniła już 12 niewymuszonych błędów, Kerber zaledwie trzy.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 3:1* - Liderka rankingu WTA studzi jednak zapędy przeciwniczki i podobnie jak w I secie wychodzi na prowadzenie 3:1. Czy podobnie jak wtedy będzie to moment odrodzenia się Rumunki?

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 2:1 - Dwie bardzo efektowne akcje w ofensywie przynoszą Halep dwa punkty. I równowagę.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 2:1 - Rumunka próbuje przejmować inicjatywę w wymianach, ale przy tak chwiejnym bekhendzie może okazać się to niemożliwe. 40-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 2:1 - Byłej wiceliderce rankingu WTA udało się opanować sytuację i nawiązać kontakt z Niemką w tym secie. Czy podobnie jak w pierwszej partii odrobi stratę przełamania?

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 2:0* - Ten bekhend chyba zrekompensuje wcześniejsze błędy Rumunki z tej strony kortu. Przewaga Halep.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 2:0* - W takich sytuacjach Rumunka się nie myli. Zwycięski kros forhendowy i jest równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 2:0* - Bekhend zawodzi i jest breakpoint dla 28-latki z Bremy.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 2:0* - Niemka narzuca presję na rywalce nawet przy jej serwisie i znów jest o krok od przełamania. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 2:0* - Liderka rankingu WTA z zimną krwią zamieniła breakpointy dla przeciwniczki na zwycięskiego gema.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 1:0 - Przy takim poziomie gry Niemki, czwarta rakieta świata nie miała zbyt wiele do powiedzenia. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 1:0 - Bekhend Niemki też mija się z linią końcową, więc finalistka Rolanda Garrosa 2014 ma dwie szanse na przełamanie powrotne.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 1:0 - Dobrze układa się ten gem dla Rumunki. Błąd rywalki, a breakpointy tuż, tuż.

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 1:0 - Ależ akcja! Czy to sygnał do przebudzenia się Halep?

Andżelika Kerber - Simona Halep *6:4, 1:0 - Źle rozpoczyna się ten II set dla Rumunki.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 0:0* - Niemka wciąż w swoim rytmie. Halep jakby bez pomysłu na powstrzymanie rywalki musi bronić breakpointów.

Andżelika Kerber - Simona Halep 6:4, 0:0* - Efektu zaskoczenia zabrakło przy drugim setbolu. Andżelika Kerber obejmuje prowadzenie!

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Pełne ryzyko w takiej sytuacji! Halep w efektownym stylu broni pierwszą piłkę setową.

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Finalistka Rolanda Garrosa 2014 nie może wciąż opanować swojego bekhendu. Dwa setbole, Andżelika Kerber!

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Przy Rumunce przechodzącej z defensywy do ofensywy nie miała jednak szans. Po 15.

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Na razie liderka rankingu WTA wymusiła błąd przeciwniczki dobrym serwisem. 15-0.

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Czy Niemka wytrzyma presję i wyjdzie na prowadzenie w setach?

Andżelika Kerber - Simona Halep *5:4 - Udane zagranie Niemki i to ona po przerwie będzie serwować po zwycięstwo w I secie!

Andżelika Kerber - Simona Halep 4:4* - Kolejny błąd Halep i jest breakpoint dla liderki rankingu WTA!

Andżelika Kerber - Simona Halep 4:4* - Niemka potrafi jednak wymusić błąd rywalki długim zagraniem w okolice linii końcowej. 30-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep 4:4* - Liderka rankingu WTA wciąż nie potrafi sobie poradzić z rotacyjnymi zagraniami Rumunki na jej bekhend. 30-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep 4:4* - Niemka wychodzi z nielada opresji i doprowadza do remisu!

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:4 - Tym razem jednak forhend przynosi 28-latce z Bremy punkt. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:4 - Breakpoint dla Rumunki! Forhend Niemki w siatce.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:4 - Niemka wciąż próbuje budować ataki przez bekhend Rumunki. 30-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:4 - Liderka rankingu WTA przerywa serię ośmiu punktów dla Rumunki.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:4 - Trzeci gem z rzędu dla Rumunki, która po raz pierwszy w tym pojedynku obejmuje prowadzenie.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:3* - Niemka myli się także po serwisie Rumunki. 40-0.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:3* - Liderka rankingu WTA nie potrafi zatrzymać lawiny błędów ze swojej strony i traci przewagę.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:2 - Niemka jednak zamiast zdobyć gema, popełnia prosty błąd. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:2 - Zagranie na linię Kerber wybiło z rytmu Rumunkę. 40-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:2 - Ależ Niemka miała furę szczęścia w tej wymianie! Dwa zagrania, które otarły się o siatkę znacznie utrudniły sprawę Halep. 30-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:2 - Pomysł dobry, wykonanie słabe. Kerber mogła tylko oglądać mijającą ją piłkę zagraną przez Halep.

Andżelika Kerber - Simona Halep *3:2 - Niemka próbowała wszystkiego w obronie, ale i tak nie wystarczyło to na rozpędzoną Halep.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:1* - I z małego niebezpieczeństwa robi się przewaga dla Halep. 40-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:1* - Dwa niewymuszone błędy Rumunka rekompensuje sobie wygrywającym serwisem. 15-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:1* - Złe ustawienie Rumunki i od razu jej forhend ląduje w siatce.

Andżelika Kerber - Simona Halep 3:1* - Wymuszony dobrym podaniem błąd Halep kończy tego gema.

Andżelika Kerber - Simona Halep *2:1 - Rumunka znalazła swoją okazję w tej wymianie. 40-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep *2:1 - Prosty błąd 28-latki z Bremy. 40-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep *2:1 - Dwa świetne serwisy i liderka rankingu WTA o krok od kolejnego gema.

Andżelika Kerber - Simona Halep *2:1 - Udany forhend po linii ustawił wymianę na korzyść Niemki. 15-0.

Andżelika Kerber - Simona Halep *2:1 - Niezbyt mocne, ale wyrzucające serwisy dają Rumunce pierwszego gema.

Andżelika Kerber - Simona Halep 2:0* - Jest i pierwsza akcja przy siatce. Halep próbowała minięcia, jednak okazało się zbyt słabe na liderkę rankingu WTA. 30-30.

Andżelika Kerber - Simona Halep 2:0* - Rumunka wciąż ma spore problemy z zagraniami wzdłuż linii, zwłaszcza bekhendowymi.

Andżelika Kerber - Simona Halep 2:0* - Wymiany nie kończą się na kilku uderzeniach, najczęściej jest to żmudne przebijanie piłek na drugą stronę kortu. Na razie bardziej korzystne dla Niemki, która wygrywa drugiego gema.

Andżelika Kerber - Simona Halep *1:0 - Liderka rankingu WTA miała kolejną szansę na zwycięstwo w tym gemie, ale udana kontra Halep doprowadza do kolejnej równowagi.

Andżelika Kerber - Simona Halep *1:0 - Czwarta rakieta świata się nie poddaje. Równowaga.

Andżelika Kerber - Simona Halep *1:0 - Dobre oko Rumunki dało jej punkt, ale kolejne trzy piłki potoczyły się po myśli Niemki. 40-15.

Andżelika Kerber - Simona Halep *1:0 - Pierwszy gem i już przełamanie.

Rozpoczynamy od serwisu Simony Halep.

To siódmy mecz pomiędzy Halep a Kerber, z czego już piąty w tym sezonie. Bilans? Remisowy, choć ostatni pojedynek wygrała Niemka.

Sędzią głównym tego pojedynku będzie Kader Nouni.

Obie zawodniczki wychodzą już na kort przy aplauzie publiczności. Trybuny, tak jak w poprzednich dniach zawodów, zapełnione po brzegi.

Od godz. 13:30 zapraszamy na relację na żywo z meczu Simony Halep z Andżeliką Kerber w Mistrzostwach WTA w Singapurze.

>

    Komentarze (6)