Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sarah TrueGetty Images / Tom Pennington / Na zdjęciu: Sarah True

Pech amerykańskiej triathlonistki we Frankfurcie. Była blisko triumfu, ale pokonał ją upał

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Sarah True była blisko zwycięstwa na zawodach triathlonistek we Frankfurcie. Na 900 metrów przed metą Amerykanka miała aż 7 minut przewagi nad kolejnymi rywalkami. Mimo to nie cieszyła się z triumfu, ponieważ zasłabła z powodu upału tuż przed metą.

Niedzielne zmagania triathlonistów i triathlonistek odbywały się w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Sportowcy rywalizowali przy upale sięgającym 39 stopni Celsjusza w cieniu. 

Tak wysokich temperatur powietrza nie wytrzymała między innymi Sarah True. Amerykanka była bardzo blisko triumfu. Podczas ostatniej rundy musiała zmierzyć się jednak z potężnym kryzysem. 37-letnia zawodniczka wyglądała jakby odcięło jej prąd. Zaczęła chwiać się na nogach i upadła na jednego z wolontariuszy.

Moment zasłabnięcia Sarah True tuż przed metą. Fot. bild.deMoment zasłabnięcia Sarah True tuż przed metą. Fot. bild.de
Szybko została udzielona Amerykance pomoc medyczna. Gdy już odzyskała siły, True chciała wrócić jeszcze do rywalizacji. Lekarze jej na to jednak nie pozwolili. Tym samym z triumfu w niedzielnych zmaganiach mogła cieszyć się rodaczka True, Amerykanka Skye Moench. W rywalizacji mężczyzn najlepszy był Niemiec Jan Frodeno. 

Czytaj także: gwiazda Diamentowej Ligi wyrzucona z samolotu

We Frankfurcie triathlonistki i triathloniści rywalizowali w konkurencji Ironman, na którą składa się 3,86 km pływania, 180,2 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu.

Czytaj także: jak trenować podczas upałów? Porady i zagrożenia na które trzeba zwrócić uwagę

ZOBACZ WIDEO Wojciech Nowicki: Mam jeszcze rezerwy! 82 metry są realne

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL