Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Vancouver 2010: Trzeci medal Neuner!

Adrian Duda
Adrian Duda
Niemka Magdalena Neuner okazała się najlepsza w biegu ze startu wspólnego kobiet na 12.km. Srebrny krążek przypadł Rosjance Oldze Zaitsevej, zaś brązowy krążek wywalczyła Simone Hauswald. Trzy Polki startujące w niedzielnym biegu spisały się średnio.

Po optymistycznych wynikach naszych pań w biegu indywidualnym na 15 km liczyliśmy na równie wysokie lokaty w niedzielnej rywalizacji. Po raz pierwszy w zawodach ze startu wspólnego kobiet na trasie biegły aż trzy reprezentantki Polski. Ilość naszych biathlonistek niestety nie przełożyła się na jakość, bowiem wszystkie nasze zawodniczki ulokowały się w trzeciej dziesiątce.

Dwudziestą pozycję uzyskała Krystyna Pałka, która zaliczyła tylko jedną karną rundę. Niestety 26-letnia biathlonistka pochodząca z Zakopanego słabiej prezentuje się pod względem biegowym, dlatego nie było większych szans na lepszy wynik. Blisko dziesięć sekund za Pałką na mecie zameldowała się Weronika Nowakowska, dwudziesta pierwsza w zawodach. Debiutująca w tej konkurencji Polka źle spisała się na strzelnicy, gdzie czterokrotnie się myliła. Najgorzej spośród reprezentantek naszego kraju zaprezentowała się Agnieszka Cyl uważana za liderkę naszej kadry. 25-letnia zawodniczka była dwudziesta trzecia.

Swój trzeci medal na igrzyskach w Vancouver zdobyła Magdalena Neuner. Multimedalistka mistrzostw świata mimo dwóch pudeł zaliczonych podczas pobytów na strzelnicy okazała się bezkonkurencyjna biegowo. Niemka wybiegła z ostatniego strzelania na drugiej lokacie ze stratą siedmiu sekund, jednak szybko dogoniła Olge Zaitsevą. Niespełna 23-letnia Neuner od czterech lat startuje wśród seniorek, lecz niezwykle utalentowana zawodniczka wygrała już prawie wszystko w biathlonie.

Wicemistrzynią olimpijską została wyżej wspomniana Zaitseva, która straciła do zwyciężczyni pięć i pół sekundy. Dla Rosjanki jest to drugi olimpijski medal w karierze, gdyż w 2006 roku wraz z koleżankami z reprezentacji wygrała złoty krążek w sztafecie 4x6 km. Świetnie spisała się Simone Hauswald, która stanęła na najniższym stopniu podium. Niemka wyjątkowo dobrze pobiegła, dzięki czemu może się cieszyć z brązu.


Wyniki biegu ze startu wspólnego kobiet na 12.5 km:

M</b>Zawodnik</b>Kraj</b>Czas</b>Kary</b>
1 Magdalena Neuner Niemcy +0.0 2
2 Olga Zaitseva Rosja +5.5 1
3 Simone Hauswald Niemcy +7.3 2
4 Olga Medvedtseva Rosja +21.2 0
5 Teja Gregorin Słowenia +29.4 1
6 Darya Domracheva Białoruś +33.6 1
7 Sandrine Bailly Francja +42.4 2
8 Anastazja Kuźmina Słowacja +43.3 3
9 Andrea Henkel Niemcy +53.9 1
10 Helena Jonsson Szwecja +56.3 2
20 Krystyna Pałka Polska +2:03.0 1
21 Weronika Nowakowska Polska +2:14.4 4
23 Agnieszka Cyl Polska +2:35.1 5

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL