WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / PIOTR NOWAK / Na zdjęciu: Rafał Smoliński, Jacek Streich, Arkadiusz Sobkowiak, Paweł Jarosiński

Dramat polskiego medalisty olimpijskiego. Jacek Streich potrzebuje pomocy

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Jacek Streich podczas igrzysk olimpijskich w 1992 roku w Barcelonie zdobył brązowy medal w wioślarskiej czwórce ze sternikiem. Teraz były sportowiec potrzebuje pomocy. Miał wypadek i czeka go długa rehabilitacja.

O pomoc zaapelował inny były wioślarz, Marek Kolbowicz. "Pilne!!! Nasz wybitny sportowiec, wioślarz, medalista olimpijski a prywatnie mój przyjaciel Jacek Streich uległ wypadkowi... pilna pomoc w rehabilitacji..." - napisał na Facebooku Kolbowicz (pisownia oryginalna - dop. red.). Sytuacja nie jest łatwa. Jak informuje bydgoska "Gazeta Wyborcza", Jacek Streich złamał miednicę.

Streich mieszka w Anglii, gdzie prowadzi firmę budowlaną. Do wypadku doszło podczas jazdy na rowerze. Streich ma za sobą już dwie operacje w szpitalu w Chertsey. Złamaną miednicę zespolono specjalnymi śrubami, które pozostaną w ciele byłego wioślarza. "Na razie nie jest w stanie sam wstać, ledwo siedzi" - napisała na Facebooku jedna z jego znajomych.

52-latek potrzebuje teraz kosztownej rehabilitacji. W pomoc zaangażowali się inni sportowcy. Nie jest wykluczone, że wkrótce ruszy specjalna zbiórka internetowa, w której środki będą mogli wpłacać kibice.

Streich to jeden z najlepszych polskich wioślarzy. W 1992 roku podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie sięgnął po brązowy medal w czwórce ze sternikiem. W igrzyskach brał udział trzykrotnie. Trzy razy wywalczył też medale mistrzostw świata. Jest 20-krotnym mistrzem Polski.

Zobacz także:
Comarch sponsorem francuskiego klubu
Znamy szczegóły śmierci Maximiliana Reinelta

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy sportowcy sprawdzają się w polityce? "To są ogromne pieniądze"

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL