Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WioślarstwoNewspix / Matt Roberts / Wioślarstwo

Wioślarstwo. Najważniejsza impreza ma się odbyć. Znamy nowy termin mistrzostw Europy w Poznaniu

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Jeżeli koronawirus na to pozwoli, mistrzostwa Europy w wioślarstwie odbędą się na poznańskim jeziorze Malta w dniach 9-11 października. To najważniejsza impreza wioślarska w 2020 roku.

Początkowo planowano, że mistrzostwa Europy na sztucznym jeziorze Malta w Poznaniu odbędą się w czerwcu. Miał to być bardzo istotny sprawdzian przed Letnimi Igrzyskami Olimpijskimi 2020 w Tokio. Jak informuje "Super Express", rywalizacja w stolicy Wielkopolski nie została odwołana ze względu na koronawirusa, a jedynie przełożona.

Zawody, które ma zorganizować Poznań, nabrały teraz szczególnego znaczenia, bo przecież igrzyska w Japonii zostały przełożone na 2021 rok, a ponadto odwołano wszystkie regaty Pucharu Świata.

W sercu Wielkopolski najlepsi wioślarze z Europy mają spotkać się w dniach 9-11 października. Warto jednak odnotować, że decyzja ta nie jest ostateczna. Konkrety w tej sprawie mamy poznać dopiero 31 lipca. Wszystko jest oczywiście uzależnione od tego, w jakim kierunku rozwinie się sytuacja związana z pandemią koronawirusa.

Czytaj także:
Piłka nożna. Co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy? Maciej Sawicki zdradził najnowsze ustalenia

PKO Ekstraklasa. Dyrektor Piasta Gliwice zdementował plotki. "Od początku chcemy dokończyć sezon"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL