Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Wystartował 24-godzinny festiwal sportu

Łukasz Czechowski
Łukasz Czechowski
Rozpoczął się 24-godzinny Rawicki Festiwal Sportu. O godzinie 17:00, po wystrzale z repliki moździerza członków Rawickiego Bractwa Kurkowego, do rywalizacji przystąpiło ponad 1.500 uczestników.

Wszystkie zapowiadane zespoły zameldowały się na starcie 24-godzinnego Biegu Plantami Jana Pawła II. Na brak ekstremalnych wrażeń na pewno nie będą narzekać. Na całej długości trasy pojawiły się "rowy z wodą". - Bieg na pewno będzie wolniejszy, nie da się szybko biec w takich warunkach - zapowiadał kilka godzin przed startem Hubert Sobczak z Pieprzyk.pl, drużyny, która dwukrotnie wygrała 24-godzinne zmagania.

Nie mniej trudną przeprawę mają uczestnicy marszu nordic walking (spacerują plantami) oraz rowerzyści, który kręcą "kółka" na stadionie OSiR przy ul. Spokojnej. Pod dachem rywalizują siatkarze i koszykarze oraz najmłodsi z piłkarzy. Te dyscypliny zostały przeniesione z otwartych aren, z uwagi na obfite opady deszczu. Wody mają pod dostatkiem uczestnicy zmagań na basenie OSiR, gdzie rozpoczęła się sztafeta "Rawiczanie pływają 24 godziny", a z czasem walczy pięć innych drużyn.

W 24-godzinnym Rawickim Festiwalu Sportu biorą udział zawodnicy m.in. z Poznania, Suchego Lasu, Gorzowa Wlkp., Trzcianki, Szczecina, Bydgoszczy, Piły, Warszawy oraz Rawicza, który jest reprezentowany na wszystkich festiwalowych arenach.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL