Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Dani Pedrosa przed trudnym zadaniem. "Muszę dobrze wystartować"

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Dani Pedrosa nie czuje się najlepiej po operacji, którą przeszedł przed Grand Prix Francji. Zawodnik Repsol Honda Team w kwalifikacjach był dopiero dziewiąty.

Dla Pedrosy start z trzeciego rzędu to fatalna wiadomość. Hiszpan wciąż odczuwa ból w przedramieniu, tymczasem w niedzielnym wyścigu już od początku rywalizacji będzie musiał jechać na absolutnym limicie, aby wyprzedzić kilku rywali i dostać się do czołówki. Jeśli ta sztuka mu się nie uda, osiągnięcie dobrego rezultatu na torze Le Mans może się okazać niemożliwe.

Hiszpan doskonale zdaje sobie z tego sprawę. - Muszę dobrze wystartować, ponieważ jestem daleko z tyłu. Bardzo ważnym będzie doprowadzenie opon do odpowiedniej temperatury na okrążeniu rozgrzewkowym. Jeśli chcę się liczyć, przez pierwszych kilka okrążeń muszę wyprzedzić kilku zawodników. - powiedział zawodnik Repsol Honda Team.

Dani Pedrosa musi świetnie wystartować, by liczyć się w walce o podium we FrancjiDani Pedrosa musi świetnie wystartować, by liczyć się w walce o podium we Francji

Pedrosa przyznaje, że niedoleczona kontuzja daje mu się we znaki. - W treningach wolnych było całkiem dobrze, ale kwalifikacje nie poszły po naszej myśli. Jeżdżę w ten weekend nieco bardziej płynnie, mniej agresywnie niż zwykle, a to z powodu przedramienia. Kiedy chciałem poprawić swój czas pod koniec kwalifikacji, nie mogłem, po prostu nie byłem w stanie. Ogólnie jednak myślę, że wykonaliśmy dobrą robotę i z nadzieją czekam na wyścig - zakończył.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Ciąg dalszy dominacji Marca Marqueza? - zapowiedź Grand Prix Francji w MotoGP  

Czy Dani Pedrosa stanie na podium Grand Prix Francji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL