Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Moto2: Drugie z rzędu zwycięstwo Miki Kallio

Rafał Lichowicz
Rafał Lichowicz
Mika Kallio (Marc VDS Racing Team) był najlepszy w wyścigu klasy Moto2 na torze Le Mans we Francji. Drugie miejsce na podium zajął Simone Corsi, a trzecie aktualny lider cyklu - Esteve Rabat.

Przez dłuższą cześć wyścigu o Grand Prix Francji w klasie Moto2 na prowadzeniu znajdował się Włoch Simone Corsi. Rodowity Rzymianin nie zachował jednak czujności i na osiem okrążeń przed zakończeniem rywalizacji stracił fotel lidera na rzecz Miki Kallio.

Fin bez problemów obronił prowadzenie i na metę dotarł z ponad sekundą przewagi nad włoskim motocyklistą. Corsi przed metą musiał bronić drugiego miejsca przed atakami Esteve Rabat.

Czwarte i piąte miejsce należało do duetu Pons HP 40. Podobnie jak przed dwoma tygodniami na torze Jerez de la Frontera pierwszy na mecie był Maverick Vinales.

Dopiero szóstą lokatę zajął zdobywca pole position Jonas Folger. Za Niemcem finiszował Szwajcar Dominique Aegerter, który awansował na 7. miejsce po starcie z 15. pola.

Liderem klasyfikacji generalnej w Moto2 pozostał Esteve Rabat. Po wyścigu o GP Francji przewaga Hiszpana nad Miką Kalio zmalała do 7 punktów. Trzeci Maverick Vinales traci do Rabata 37 punktów.

Jesteśmy na Facebooku. Dołącz do nas!

Wyniki Grand Prix Francji w klasie Moto2:

P.ZawodnikZespółMotorCzas/strata
1Mika KallioMarc VDS Racing TeamKalex
2Simone CorsiNGM Forward RacingKalex+1.015
3Esteve RabatMarc VDS Racing TeamKalex+1.303
4Maverick VinalesPons HP 40Kalex+2.187
5Luis SalomPons HP 40Kalex+3.619
6Jonas FolgerAGR TeamKalex+3.918
7Dominique AegerterTechnomag carXpertSuter+12.324
8Thomas LuhtiInterwetten Paddock Moto2Suter+15.552
9Sam LowesSpeed UpSpeed Up+17.627
10Franco MorbidelliItaltrans Racing TeamKalex+28.704

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL