WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Aprilia wraca do MotoGP. Alvaro Bautista na celowniku?

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W przyszłym roku do rywalizacji w MotoGP powróci Aprilia. Kandydatem numer jeden do jazdy we włoskim zespole jest Alvaro Bautista.

O powrocie Aprilii do MotoGP mówiło się od pewnego czasu. Włosi zakładali, iż nastąpi to najwcześniej w 2016 roku. Ostatecznie szefowie zespołu podjęli decyzję, iż włoska marka powróci do najwyższej serii wyścigowej już w sezonie 2015.


Nowym zawodnikiem Aprilii miałby zostać Alvaro Bautista. Hiszpan obecnie ściga się na fabrycznym motocyklu w barwach GO&FUN Honda Gresini. Jego przyszłość w tej ekipie stoi jednak pod znakiem zapytania, gdyż od nowego sezonu fabryczny motocykl Hondy ma otrzymać Scott Redding. W tej sytuacji Bautista musiałby się przesiąść na gorszy motocykl o oznaczeniu RCV1000R.

Hiszpanem interesuje się też NGM Forward Racing, które musi uzupełnić lukę po odejściu Aleixa Espargaro do Suzuki. Za nowym zawodnikiem rozgląda się również Aspar, który szuka partnera dla Nicky Haydena. - Aprilia ma dużo doświadczenia w wyścigach i przybywają do świata MotoGP prosto z WSBK, gdzie mają najlepszy motocykl. Mają dobrą bazę i dysponowali dobrym motocyklem, gdy reprezentował ich Aleix Espargaro. On wtedy spisywał się dobrze. Starty w fabrycznym zespole zawsze są dobrą opcją, bo masz wpływ na rozwój motocykla. To na pewno ekscytujący wybór - oznajmił hiszpański motocyklista.

Czy wkrótce Alvaro Bautista pożegna się z GO&FUN Honda Gresini?Czy wkrótce Alvaro Bautista pożegna się z GO&FUN Honda Gresini?
Tymczasem Włosi poinformowali już, że zamierzają wykorzystać rok 2015 do zbierania danych, które będą im niezbędne przy budowie nowego motocykla na sezon 2016.

Czy przejście do Aprilii byłoby dobrym ruchem ze strony Alvaro Bautisty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL