Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Motocykliści Pazera Racing zaczynają testy

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Motocykliści ekipy Pazera Racing rozpoczynają właśnie pięciodniowe testy w Hiszpanii, gdzie przygotowywać się będą do rywalizacji o najwyższe laury w mistrzostwach Polski, międzynarodowych mistrzostwach Alpe Adria oraz pucharze Yamahy R6.

Piątka zawodników Pazera Racing jest już na znanym z wyścigów MotoGP i World Superbike tor w Jerez de la Frontera w Andaluzji, gdzie od czwartku przez trzy dni testować będzie swoje Yamahy R1 i R6. We wtorek ekipa rozpocznie kolejne, tym razem dwudniowe jazdy, na innym hiszpańskim torze, Almeria.

W najbardziej prestiżowej kategorii Superbike w barwach Pazera Racing wystartują w tym roku dziesięciokrotny mistrz Polski Paweł Szkopek oraz doświadczony Piotr Piotr Prendota. W kategorii Superstock 1000 zadebiutuje z kolei ubiegłoroczny zdobywca Pucharu Polski Rookie 1000, Rafał Dziki-Sereda. Nowej Yamahy R6 dosiadzie zaś ubiegłoroczny drugi wicemistrz Polski klasy Superstock 600, 19-letni Patryk, który wystartuje także w pełnym cyklu prestiżowego, międzynarodowego pucharu Yamaha R6 Dunlop Cup. Identyczną R6-tką w Pucharze Polski klasy Rookie 600 wystartuje także Paweł Machij.

- Przez ostatnie tygodnie intensywnie pracowaliśmy nad naszymi nowymi Yamahami i nie możemy doczekać się pierwszych testów - mówił szef zespołu, Marcin Pazera.

- Chcemy walczyć w tym roku o czołowe pozycje we wszystkich klasach, ale by to zrobić, musimy dokładnie przetestować i ustawić motocykle. Testy w Hiszpanii będą więc dla nas wyjątkowo ważne. Z całą pewnością bardzo pomocne będzie dla nas doświadczenie Pawła Szkopka jako dziesięciokrotnego mistrza Polski i zawodnika, który jeszcze rok temu ścigał się w mistrzostwach świata World Superbike. Wszyscy nasi reprezentanci mają już dość przymierzania się do swoich nowych maszyn w zespołowym warsztacie i odliczają godziny do pierwszej sesji w Jerez. To będzie pracowity, ale mamy nadzieję, że także udany wyjazd - zakończył.

Ekipa Pazera Racing swoje motocykle i barwy na sezon 2017 zaprezentuje oficjalnie w sobotę, 31 marca, o godzinie 13:00, podczas VII Targów Motocyklowych Wrocław Motorcycle Show.

ZOBACZ WIDEO Tego nie uczą na kursach prawa jazdy. Zobacz, jak sobie radzić w kryzysowych sytuacjach na drodze

Motocykliści Pazera Racing odniosą sukcesy w sezonie 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL