Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wyścig na wyspie ManMateriały prasowe / Wyścig na wyspie Man

Śmiertelny wypadek w British Superbike

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W sobotę na torze Donington Park w Wielkiej Brytanii rozpoczęło nowy sezon British Superbike. W trakcie wyścigu serii Ducati Performance TriOptions Cup doszło do wypadku, w którym zginął Mick Whalley.

Od wielu lat seria British Superbike służy motocyklistom z Wielkiej Brytanii za przedsionek przed startami w motocyklowych mistrzostwach świata MotoGP lub World Superbike. To właśnie z tej kategorii wywodzą się Cal Crutchlow, Sam Lowes czy Jonathan Rea.

Nowy sezon BSB zaczął się od fatalnej kolizji z udziałem kilku zawodników. Najbardziej ucierpieli w niej Mick Whalley oraz Mike Honey. W tej sytuacji sędziowie postanowili przerwać wyścig, a motocyklistami szybko zajęły się służby medyczne. Whalley, który znajdował się w stanie krytycznym, został przetransportowany do szpitala w Nottingham. Pomimo wysiłku lekarzy, nie udało się go uratować.

Organizatorzy informują, że stan Honeya jest ciężki. Drugi z Brytyjczyków doznał rozległych obrażeń i przebywa w szpitalu w Nottingham. - Kierownictwo toru Donington Park pracuje obecnie z policją Leicestershire oraz panelem sędziowskim, aby w pełni zbadać okoliczności tego tragicznego wypadku - głosi komunikat BSB.

- Jestem w szoku. Usłyszałem, że Mick Whalley stracił życie w wypadku na Donington... Moje myśli są teraz z jego rodziną i przyjaciółmi. Spoczywaj w pokoju - napisał na Twitterze Sam Lowes.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL