Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Jack Miller ukarany za bójkę z Alvaro Bautistsą

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W wyścigu o Grand Prix Hiszpanii doszło do zderzenia Jacka Millera z Alvaro Bautistą. Australijczyk wymierzył sam sprawiedliwość Hiszpanowi i uderzył go na poboczu. Sędziowie postanowili go za to ukarać.

Sporo działo się w niedzielnym wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. Wysoka temperatura panująca w Jerez sprawiła, że wielu zawodników z kategorii MotoGP nie wybrało optymalnych ustawień motocykla. Do tego bardzo ważny w takich warunkach okazał się właściwy dobór opon.

Jack Miller w połowie dystansu zaczął dysponować lepszym tempem i liczył na walkę o czołowe lokaty. Zawodnik Marc VDS Estrella Galicia wdał się w walkę z Alvaro Bautistą, co zakończyło się dla obu zawodników upadkiem. Ich motocykle jeszcze nie zdążyły wytracić prędkości na poboczu, a Miller okładał już pięściami Bautistę. Po chwili kopnął też w maszynę Hiszpana.

Miller po zjeździe do boksów przemyślał całą sprawę i odwiedził swojego kolegę w garażu. Australijczyk przeprosił Bautistę za swoje zachowanie, a sprawą zajęli się sędziowie. Wezwali oni 22-latka na rozmowę. Po jej zakończeniu podjęto decyzję o ukaraniu zawodnika Marc VDS Estrella Galicia. Miller musi zapłacić grzywnę w wysokości 1000 euro.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Szpilka uczy pięściarza z Dominikany polskich piosenek

Czy kara dla Jacka Millera powinna być wyższa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL