Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Valentino Rossi na torze MugelloMateriały prasowe / Michelin / Valentino Rossi na torze Mugello

Lekarz operujący Valentino Rossiego przekazał nowe wieści. "Przerwa potrwa od 30 do 40 dni"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Valentino Rossi jest już po operacji złamanej nogi. Doktor Raffaele Pascarella, który przeprowadzał zabieg, jest zdania, że włoski motocyklista będzie potrzebować od 30 do 40 dni odpoczynku.

Informacja o wypadku Valentino Rossiego pojawiła się w czwartkowy wieczór. Jak się okazało, Włoch zanotował upadek podczas jazdy na motocyklu enduro. Wskutek tego złamał z przemieszczeniem kość piszczelową i strzałkową w prawej nodze. Zawodnik Movistar Yamaha MotoGP w nocy przeszedł operację kontuzjowanej kończyny.

Złamane kości w nodze Rossiego zostały zespolone specjalną, metalową płytką. Operację przeprowadził doktor Raffaele Pascarella, który jest głównym ortopedą w szpitalu w Ankonie. - Najpierw chcę powiedzieć, że z Valentino wszystko w porządku. To jest najważniejsza sprawa. Myślę, że będzie potrzebować nieco odpoczynku. Od 30 do 40 dni. W najbliższych tygodniach będziemy oceniać jak postępować z tym urazem - powiedział włoski lekarz na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

40-dniowa przerwa oznacza, że Rossi opuści dwa wyścigi MotoGP - przed domową publicznością na torze Misano oraz w hiszpańskiej Aragonii. Doświadczony motocyklista mógłby jednak wystartować w wyścigach, które odbędą się jesienią poza Europą - w Japonii, Australii i Malezji.

Rossi złamał te same kości w wypadku na torze Mugello w roku 2010. Nowe złamanie powstało blisko starego, ale nie powinno to mieć wpływu na rehabilitację i powrót do zdrowia włoskiego motocyklisty. - To nie jest problem, że złamana jest ponownie ta sama noga. To jest inna historia kliniczna - dodał Pascarella.

Kontuzja Rossiego oznacza dla niego koniec marzeń o tytule mistrzowskim w tym sezonie. Obecnie Włoch zajmuje czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej MotoGP. Do prowadzącego Andrei Dovizioso traci 26 punktów.

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Hołowczyc przed Baja Poland: Frajerów tutaj nie ma

Czy Valentino Rossi wróci do ścigania na wyścigi MotoGP poza Europą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL