Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Padok toru MisanoMateriały prasowe / Michelin / Padok toru Misano

Seria kradzieży na torze Misano. Zawodnicy stracili swój sprzęt

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do przykrego zdarzenia doszło na torze Misano, gdzie rozgrywane jest Grand Prix San Marino. Okradziono boksy zawodników ekipy Kiefer Racing z Moto2. Stracili oni m. in. swoje kaski.

Już po piątkowych treningach Tarran McKenzie informował za pośrednictwem Twittera, że ktoś w przerwie obiadowej zabrał jego kask z boksu. Młody zawodnik miał nadzieję, że to pomyłka i zguba się odnajdzie. Tak się jednak nie stało i 21-letni Szkot musiał skorzystać z rezerwowego kasku.

W sobotę okazało się, że okradziony został również drugi z zawodników niemieckiej ekipy. W przypadku Dominique'a Aegertera także skradziono kask i podczas kwalifikacji szwajcarski motocyklista musiał korzystać z zapasowego modelu. Pomimo apelu w mediach społecznościowych, skradzionego przedmiotu nie udało się odzyskać.

McKenzie korzystał z kasków firmy Shoei, zaś Aegerter związany jest z marką Arai. W przypadku obu produktów, biorąc pod uwagę, że są to topowe modele, ich wartość wynosi kilka tysięcy złotych. Oba kaski posiadają jednak charakterystyczne malowania, przez co nie można ich nabyć w sklepie. 

Boksy Kiefer Racing zlokalizowane są blisko padoku toru Misano, gdyż podczas weekendu wyścigowego priorytet mają zespoły MotoGP i przedstawiciele mniejszych ekip z Moto2 i Moto3 lądują poza główną aleją serwisową. Sytuacja jest jednak o tyle dziwna, że dostęp do tej części obiektu mają jedynie osoby ze specjalną przepustką - zawodnicy, członkowie ich teamów, przedstawiciele mediów oraz goście z wejściówkami VIP. W padoku obecni są też kibice, którzy wykupią specjalny bilet, ale zwiedzają oni aleję serwisową i pozostałe rejony toru ze specjalnym przewodnikiem.

Nie jest to pierwszy przypadek kradzieży podczas zawodów we Włoszech. Podczas niedawnego wyścigu Formuły 1 na torze Monza z biura prasowego skradziono sprzęt komputerowy jednego z dziennikarzy. Z kolei przed rokiem podczas wyścigu MotoGP rozgrywanego na półwyspie Apenińskim okradziono z aparatu i obiektywów jednego z fotografów.

ZOBACZ WIDEO Niewidomi bohaterowie sportu (WIDEO)

Czy zawodnikom uda się odzyskać skradziony sprzęt?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL