WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Instagram / polespargaro / Pol Espargaro

Niepokojące wieści ws. Pola Espargaro. Uszkodzony rdzeń kręgowy Hiszpana

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Pol Espargaro złamał obojczyk wskutek wypadku w Grand Prix Czech. U Hiszpana doszło również do urazu rdzenia kręgowego. - Początkowo nie czuł ani rąk, ani nóg - powiedział jego starszy brat, Aleix.

Do upadku Pola Espargaro doszło podczas rozgrzewki przed wyścigiem MotoGP o Grand Prix Czech. Kierownictwo Red Bull KTM Factory Racing bardzo szybko poinformowało, że Hiszpan został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania obojczyka i nie weźmie udziału w rywalizacji na torze w Brnie.

Jak się okazało, obrażenia 27-latka były znacznie poważniejsze. Ze względu na uraz rdzenia kręgowego, początkowo Hiszpan nie miał czucia w kończynach. - Było gorzej niż się zapowiadało. Jeszcze w ostatni wtorek nie mógł niczego dotknąć rękami. Zanim został przetransportowany do szpitala w Barcelonie, był bardzo zmartwiony. Nie czuł rąk, nie czuł nóg - powiedział starszy brat Pola, Aleix.

W przypadku hiszpańskiego motocyklisty kluczowy okazał się czas. - Po kilku dniach, gdy ktoś go dotknął, zaczął czuć ból. Na pewno to były przerażające chwile. Rozmawialiśmy z neurochirurgami i powiedzieli nam, że miał mnóstwo szczęścia, bo przez pierwsze dwa dni od wypadku nie wyglądało to najlepiej. Nawet nie myślał o ściganiu, bo był zmartwiony swoim zdrowiem - dodał starszy z braci Espargaro.

Dopiero w nocy z środy na czwartek stan Espargaro polepszył się i zaczął on ruszać rękami. - W końcu mógł zacząć dotykać rzeczy palcami. Musi jednak zostać w szpitalu, na pewno będzie tam nadal w przyszłym tygodniu. Lekarze na razie nie mają wielu informacji, jeśli chodzi o uraz jego rdzenia kręgowego. Może być tak, że za dwa-trzy dni wszystko będzie dobrze, a może to potrwać znacznie dłużej. Dlatego musimy czekać. Trudno oczekiwać, by zaczął się ruszać, nie mówiąc już o ściganiu, dopóki nie będziemy mieć pełnych informacji - podsumował Espargaro.

ZOBACZ WIDEO Rok temu był płacz, dziś jest złoto. Paulina Guba: życie przewróciło się do góry nogamiRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy Pol Espargaro wróci w tym sezonie do rywalizacji w MotoGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL