Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Guillaume JuchetFacebook / Na zdjęciu: Guillaume Juchet

Tragedia we Francji. Na torze zginął 18-letni Guillaume Juchet

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Do fatalnego wypadku doszło na torze Croix-en-Ternois we Francji, gdzie odbywał się motocyklowy Puchar Francji. Zginął w nim 18-letni Guillaume Juchet. Poważnie ranny został też drugi z motocyklistów.

Jak poinformował francuski dziennik "La Voix du Nord", trzecia runda motocyklowego Pucharu Francji na torze Croix-en-Ternois zakończyła się tragicznie. W wyścigu klasy Supersport 600 doszło do wypadku z udziałem trzech zawodników. Wskutek tego zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 18-letni Guillaume Juchet.

Drugi z zawodników został ciężko ranny i jeszcze na torze musiał być reanimowany przez służby medyczne. Został on przetransportowany helikopterem do szpitala w Arras, a lekarze nie chcą udzielać informacji na temat stanu jego zdrowia.

Czytaj także: Świetny start Kubicy w Monako (wideo)

Trzeciemu z motocyklistów nic się nie stało.

Służby we Francji wszczęły już śledztwo ws. wypadku. Policja oraz prokuratura będą starały się ustalić, co doprowadziło do śmierci Jucheta i czy organizatorzy wyścigu zadbali o kwestie bezpieczeństwa.

- Nasza pasja pokazał nam, jak bardzo jest niebezpieczna. Guillaume opuścił nas wskutek wypadku. Będzie teraz żył motocyklami w innym wymiarze. Kondolencje dla rodziny i jego bliskich. Motocyklowy świat stracił jednego ze swoich członków - skomentował Jonathan Sautif, jeden z uczestników tragicznego wyścigu.

Czytaj także: Hamilton uratował Mercedesa w Monako

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL