Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Verva Racing Team / Verva Racing Team

Pierwszy Polak za sterami prototypu LMP! Kuba Giermaziak na testach mistrzowskiego zespołu

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
W dniach 8-10 marca pierwszy w historii Polak zasiądzie za sterami tak szybkiej maszyny, jaką jest bolid LMP. Podczas przedsezonowych testów, które odbędą się na torze Aragon w Hiszpanii, Kuba Giermaziak pojedzie prototypem Greaves Motorsport.

Udział w testach to nie tylko kolejny przełom w karierze Kuby Giermaziaka, ale także historyczny moment z udziałem tego zawodnika dla całego polskiego motosportu.

Polak przez sześć kolejnych sezonów był liderem pierwszego w historii polskiego profesjonalnego teamu wyścigowego - Verva Racing Team, który z sukcesami rywalizował w serii Porsche Supercup. W 2015 roku jako pierwszy Polak ukończył legendarny wyścig długodystansowy 24h Le Mans. Teraz ponownie staje przed szansą zapisania się na kartach motosportowej historii. Jak dotąd jeszcze żaden Polak nie jechał tak szybką maszyną, jaką jest bolid LMP (Le Mans Prototype).

Kuba Giermaziak pojedzie prototypem brytyjskiego, renomowanego zespołu wyścigowego Greaves Motorsport. Założony w 2006 roku team ma duże doświadczenie w świecie motosportu. Pięciokrotnie stawał na starcie legendarnego 24h Le Mans, w 2011 roku odniósł zwycięstwo w swojej klasie, a w sezonie 2015 zdobył tytuł mistrzowski w prestiżowej serii European Le Mans Series. W 2016 roku ekipa Greaves Motorsport planuje dopisać do swoich osiągnięć kolejne sukcesy, także dzięki Kubie Giermaziakowi, który jako doświadczony kierowca wyścigowy ma szansę przyczynić się do ich realizacji.

- Możliwość ścigania się za kółkiem tak wyjątkowej maszyny, jaką jest model prototypowy, to niesamowite wyróżnienie. Cieszę się, że to właśnie mi zespół Greaves Motorposrt zaproponował udział w testach. Jestem szczęśliwy, że moje postępy i sukcesy w motosporcie zostały docenione - powiedział Giermaziak.

Model pojazdu, którym pojedzie Polak to Ligier JSP2 Nissan LMP2. Maszyna wyposażona w silnik V8 o mocy 450 KM ma na swoim koncie udział w najbardziej prestiżowych seriach długodystansowych na świecie, takich jak FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series, Asian Le Mans Series czy United SportsCar Championship.

Zobacz wideo: Małysz: w Wiśle atmosfera jak w Zakopanem

Źródło: TVP S.A.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL