Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Porsche Supercup bez Kuby Giermaziaka

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Tegoroczny sezon Porsche Supercup odbędzie się bez Kuby Giermaziaka. W stawce pozostanie jeden Polak, którym będzie Robert Lukas.

Na początku kwietnia polscy kibice otrzymali przyjemną wiadomość. Kuba Giermaziak będzie startował w sześciu rundach Europejskiej Serii Le Mans oraz w 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Co zatem ze startami w Porsche Supercup? Teraz wiadomo już, że Polak nie weźmie w nich udziału. Jedynym reprezentantem będzie Robert Lukas z polskim zespołem FÖRCH Racing by Lukas Motorsport.

- To spełnienie marzeń. Od dziecka marzyłem o jeździe prototypami. Będę jeździł ze znakomitymi kierowcami. Na pewno wspólnie się czegoś nauczymy. Mamy wszystko, aby zdobyć mistrzostwo - powiedział Giermaziak po podpisaniu kontraktu.

Polak ma już za sobą występ w pierwszym wyścigu ELMS. Na torze Silverstone Giermaziak oraz jego partnerzy zajęli 8. miejsce, ale gdyby nie problemy z autem, byłaby duża szansa na podium.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Mocne słowa Marcina Różalskiego. "Jestem chuliganem, oprychem i prostakiem"

W Porsche Supercup, Giermaziak reprezentował barwy Verva Racing Team. Jego największym sukcesem było wicemistrzostwo w roku 2014. Poprzedni sezon, był jego najgorszym w karierze startów tej serii.

Najbliższy wyścig serii Porsche Supercup odbędzie się w dniach 13-15 maja w Hiszpanii na Circuit de Catalunya.

Starty Kuby Giermaziaka w Porsche Supercup:

SezonPunktyZespółMiejsce w klasyfikacji generalnej
1.201054Verva Racing Team10
2.2011140Verva Racing Team3
3.201299Verva Racing Team7
4.2013105Verva Racing Team5
5.2104132Verva Racing Team2
6.201563Verva Racing Team11

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL