Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Kuba Giermaziak: Trzeba patrzeć przed siebie i jechać dalej

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Kuba Giermaziak zmuszony był zmienić plan tegorocznych startów, rezygnując z udziału w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. - Trzeba patrzeć przed siebie i jechać dalej. Postaram się wrócić do Le Mans w przyszłym roku - nie załamuje się Giermaziak.

Czołowy polski kierowca wyścigowy szykował się do drugiego w karierze występu w legendarnym, 24-godzinnym maratonie. Kuba Giermaziak miał pojechać w wyższej niż rok temu kategorii - LMP2 wraz z zespołem Greaves Motorsport, w którego barwach walczy w European Le Mans Series. Niestety zmuszony był zmienić plany.

- Z wielkim żalem musieliśmy odwołać tegoroczny wyjazd do Le Mans. Ostatecznie podjęliśmy bardzo trudną dla nas decyzję i odpuścimy start w tym wyjątkowym wyścigu. Niestety życie i sytuacja na świecie zweryfikowały te plany. Jestem jednak przekonany, że jeszcze nieraz będziemy mogli kibicować Kubie w prestiżowych imprezach na szczeblu międzynarodowym - powiedział Damian Raciniewski, menedżer Giermaziaka.

- Na ten start szykowałem się od długiego czasu, z wielkimi nadziejami, tym bardziej żałuję, że tym razem zabraknie mnie na starcie w Le Mans. Po zeszłorocznym wyścigu, z większym doświadczeniem i jadąc w wyższej kategorii, mogliśmy zrobić kolejne postępy. Zdaję sobie jednak sprawę, że jeszcze wiele lat przede mną. Trzeba patrzeć przed siebie i jechać dalej. Postaram się wrócić do Le Mans w przyszłym roku, z jeszcze większym doświadczeniem w LMP2 - dodał polski kierowca.

ZOBACZ WIDEO Hubert Ptaszek: Celem jest WRC

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL