Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

GP3: Artur Janosz dwunasty w kwalifikacjach

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Artur Janosz zakończył sesję kwalifikacyjną do sobotniego wyścigu ostatniej rundy GP3 na torze Yas Marina w Abu Zabi na dwunastej pozycji. To najlepszy kwalifikacyjny wynik Polaka w tym roku.

Reprezentant włoskiej ekipy Trident dziewiątą i ostatnią rundę swojego drugiego sezonu w GP3 rozpoczął od uzyskania dziesiątego czasu w porannej sesji treningowej, a następnie podczas kwalifikacji poprawił swój najlepszy rezultat o 1,6 sekundy, sięgając po dwunaste pole startowe z wynikiem 1:56.154.

- Nadal nie jest to co prawda wynik, który by mnie satysfakcjonował, ale to moje najlepsze kwalifikacje w tym sezonie, a poza tym najważniejsze, że jestem blisko pierwszej ósemki. W pierwszym wyścigu chciałbym przebić się jutro na ósme miejsce, sięgnąć po punkty i zapewnić sobie pole position na niedzielę. Wyprzedzanie na torze Yas Marina jest może nieco łatwiejsze niż na innych, bardziej krętych torach, ale nadal nie będzie proste, więc czeka nas jutro zacięta walka - powiedział Artur Janosz.

Sobotni wyścig rozpocznie się o godzinie 9:25 polskiego czasu i będzie liczył 18 okrążeń. Punkty zdobędzie pierwsza dziesiątka, natomiast pierwsza ósemka ustawi się w odwróconej kolejności do drugiego wyścigu, który rozpocznie się o 10:00 w niedzielę i będzie liczył 14 okrążeń. Bezpośrednie relacje z obu wyścigów w Polsacie Sport Extra.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Jurasik nowym trenerem piłkarzy ręcznych Pogoni Szczecin (źródło: TVP SA)

Artura Janosz będzie w sobotę w "10" wyścigu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL