Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Artur Janosz zakończył trudny sezon w GP3

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Mimo problemów z bolidem Artur Janosz ukończył na torze Yas Marina ostatni wyścig sezonu GP3 na 19. pozycji, a całe tegoroczne zmagania na 20. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Polski kierowca został w sobotę uderzony przez bolid zespołowego kolegi i nie ukończył pierwszego wyścigu weekendu, dlatego w niedzielę ustawił się do startu na ostatniej, 22. pozycji.

- Po wypadku startowałem z ostatniego pola i zdawałem sobie sprawę, że nie będzie łatwo przebić się w stronę czołówki. W rzeczywistości jazda była jednak jeszcze trudniejsza niż myślałem, bo bolid bardzo opornie skręcał w lewe zakręty, w których musiałem bardzo mocno zwalniać, aby utrzymać prawidłowy tor jazdy - powiedział Artur Janosz.

Podczas liczących 14 okrążeń zmagań reprezentant ekipy Trident musiał niestety walczyć z problemami z uszkodzonym po sobotnim kontakcie z bandą autem i nie był w stanie zbliżyć się do czołówki, ale na mecie awansował na 19. miejsce.

- Ten weekend, podobnie jak cały sezon, był dużym rozczarowaniem, bo przez cały rok zwyczajnie prześladowały nas pech i problemy, które nie pozwoliły mi pokazać pełni mojego potencjału. Weekend w Abu Zabi był dla mnie najprawdopodobniej ostatnim w bolidzie GP3, a na kolejny sezon skłaniam się ku przesiadce do samochodu GT - dodał.

Cały sezon, swój drugi w GP3, wicemistrz serii Euroformula Open sprzed dwóch lat zakończył na 20. miejscu w tabeli, z trzema punktami wywalczonymi na torach Silverstone i Monza.

- Rozmawiamy z kilkoma zespołami i mamy bardzo dobre propozycje, ale nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Jedno jest pewne. Niedzielny wyścig nie był moim ostatnim w tym roku - zakończył Janosz.

ZOBACZ WIDEO Efektowna wygrana zespołu Glika. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy Artur Janosz powinien przechodzić do serii GT?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL