Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / facebook.com/bykolles

Znana przyszłość Roberta Kubicy. Cały sezon na torze!

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Wreszcie! Robert Kubica sezon 2017 spędzi w serii World Endurance Championship i wystąpi między innymi w 24-godzinnym wyścigu Le Mans!

W ostatnich dniach znów sporo spekulowano o Robercie Kubicy. Pojawiły się plotki, iż może on zdecydować się na starty w rajdach. Sam zainteresowany mówił z kolei, że potrzebuje na to odpowiedni budżet. Natomiast z drugiej strony coraz częściej mówiło się o startach w długodystansowych wyścigach. Teraz już wiemy, że Kubica pojedzie pełny sezon w World Endurance Championship!

W sezonie 2017 Robert Kubica pojedzie w zespole Team ByKolles, a jego partnerem zespołowym będzie Olivier Webb. Załoga poprowadzi auto CLMP1/01. Polak zaliczy także debiut podczas 24-Le Mans, który odbędzie się w czerwcu.

O przyszłości polskiego kierowcy dowiedzieliśmy się podczas czwartkowej konferencji prasowej World Endurance Championship (WEC), 24 Hours of Le Mans oraz European Le Mans Series (ELMS) w Paryżu

Już na początku roku Kubica dał sygnał, że chce iść w kierunku wyścigów Endurance. Wystąpił bowiem w 24h Dubai, ale niestety z rywalizacji wykluczyła go awaria auta. Natomiast w roku 2016 również zaliczył kilka epizodów w wyścigach długodystansowych.

ZOBACZ WIDEO To dlatego Maja Włoszczowska odniosła życiowy sukces na igrzyskach

Czy WEC to odpowiednia seria dla Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL