Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mick Schumacher ściga się obecnie w europejskiej F3PAP/EPA / Mick Schumacher ściga się obecnie w europejskiej F3

Mick Schumacher: Ojciec to mój idol

Maciej Rowiński
Maciej Rowiński
Prawie cztery lata od tragicznego wypadku Michaela Schumachera, jego syn Mick po raz pierwszy opowiedział o swoim ojcu. - To mój idol, jest najlepszy - powiedział 18-latek, który ma duże szanse w przyszłości dostać się do Formuły 1.

Wyścigowa kariera Micka Schumachera nabiera tempa. 18-latek ma jasny cel, do którego dąży i jest coraz bliżej - starty w Formule 1. Jego nazwisko z jednej strony pomaga, otwierając drzwi, które dla innych kierowców zawsze pozostaną zamknięte, z drugiej, porównywanie do ojca, siedmiokrotnego mistrza świata F1 oraz życie na celowniku paparazzi po wypadku Michaela Schumacher wiąże się z olbrzymią presją.

Tuż przed debiutem w mistrzostwach Europy F3, Mick opowiedział w wywiadzie dla stacji RTL o swoich sportowych celach oraz po praz pierwszy od wypadku ojca, nawiązał do niego w publicznej wypowiedzi.

- Mój tata zawsze był i jest dla mnie wzorem do naśladowania. Jest moim idolem, bo jest najlepszy - powiedział.

- W przyszłości chcę zostać mistrzem F1. Zobaczymy, czy uda mi się zrealizować ten cel. Teraz będę startował w F3, wcześniej byłem w F4 i oba samochody pod względem prędkości maksymalnej nie różnią się aż tak bardzo. Jednak w zakrętach bolid F3 jest znacznie szybszy. Nie mogę się już doczekać walki na torze - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Siedziała w więzieniu, poniżała rywalki. Teraz zmierzy się z polską mistrzynią

Czy Mick Schumacher ma potencjał na F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL