WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe

Co za wyczyn Karola Basza! Z końca stawki na podium

Andrzej Prochota
Andrzej Prochota
Karol Basz już w debiucie za kierownicą Lamborghini Huracana Super Trofeo wywalczył swoje pierwsze podium w mistrzostwach Włoch. Polak wraz z Takashim Kasai zajęli trzecie miejsce podczas drugiego wyścigu na torze Imola.

Po sobotnich problemach z dotarciem Japończyka na kwalifikacje załoga Antonelli Motorsport musiała startować z ostatniego rzędu, jednak nie przeszkodziło im to w osiągnięciu wspaniałego rezultatu. Tym razem to Kasai rozpoczynał wyścig i gdy tylko poradził sobie z zawodnikami niższych klas narzucił dobre tempo utrzymując się w walce o czołowe pozycje.

Kiedy tylko otwarto boksy, Karol Basz od razu przejął Lamborghini i po bardzo dobrej zmianie kierowców powrócił na tor na czwartym miejscu. Polak jechał jeszcze szybciej i wykręcając lepsze czasy okrążeń niż jego zmiennik. Dobra jazda połączona z brakiem problemów sprawiła, że Polak minął linię mety na trzecim miejscu zapewniając sobie podium już podczas pierwszego weekendu za kierownicą samochodu klasy GT!

- Pomimo startu z ostatniego pola nie zamierzaliśmy się poddawać i przyniosło to skutek! Stanęliśmy wraz z Takashim na podium w zaledwie naszym drugim wyścigu za kierownicą Lamborghini. Przeprowadziliśmy dobrą zmianę, start przebiegł jak należy i całość zagrała tak jak chcieliśmy. Na początku czerwca z Misano postaramy się wrócić z dwoma pucharami - najlepiej tymi za pierwsze miejsce! - oświadczył Basz.

ZOBACZ WIDEO Primera Division: olbrzymie emocje w meczu Realu Madryt! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy Karol Basz w Misano również będzie na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL