Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gosia Rdest na torze w Assen Materiały prasowe / W Series / Na zdjęciu: Gosia Rdest na torze w Assen

W Series: życiowy wynik Gosi Rdest. Świetna postawa Polki w Assen

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Gosia Rdest ukończyła wyścig W Series na torze w Assen na szóstym miejscu, co jest najlepszym wynikiem Polki w tegorocznym cyklu. Dało jej to spory awans w klasyfikacji mistrzostw. Wyścig wygrała Emma Kimilainen.

W porannych kwalifikacjach do wyścigu W Series na torze w holenderskim Assen Gosia Rdest pokazała się z dobrej strony i wywalczyła 10. pole startowe. W późniejszym wyścigu było jeszcze lepiej, bo zaraz po starcie Polka była w stanie awansować na szóstą pozycję.

Na pierwszym okrążeniu doszło też do sporego zamieszania. Tasmin Pepper zaliczyła bowiem "bączka", a jadąca za nią Mika Koyama nie miała szans na reakcję i uderzyła w rywalkę. To wymusiło pojawienie się na torze samochodu bezpieczeństwa.

Czytaj także: Biznesmeni w więzieniach. Najgorsi sponsorzy w F1

Do końca neutralizacji doszło dopiero po trzecim okrążeniu. Rdest znajdowała się pod presją Fabienne Wohlwend, która próbowała ataków i uszkodziła przednie skrzydło na krawężniku. Wymusiło to na niej pit-stop i spadek w klasyfikacji wyścigu na koniec stawki.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

Błędu nie ustrzegła się też prowadząca Alice Powell, która nie wytrzymała ciśnienia atakującej z tyłu Emmy Kimilainen. Brytyjka wyjechała poza tor, dzięki czemu Finka objęła prowadzenie, którego nie oddała już do mety.

Rdest ukończyła wyścig na szóstym miejscu. To jej najlepszy wynik od inauguracyjnej rundy W Series na torze Hockenheim, gdzie Polka dojechała do mety na dziewiątej pozycji. Ten wynik dał jej awans na dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej, które daje pozostanie w W Series na sezon 2020.

Czytaj także: Rosyjski miliarder kwestionuje sprzedaż zespołu F1

Liderką cyklu pozostała Jamie Chadwick, która niedawno podpisała kontrakt z Williamsem i została kierowcą rozwojowym brytyjskiej ekipy.

Wyniki wyścigu W Series w Assen - top 6:

Poz.KierowcaNarodowośćCzas/strata
1.Emma KimilainenFinlandia30 minut + 1 okr.
2.Alice PowellWielka Brytania+5.767
3.Jamie ChadwickWielka Brytania+8.762
4.Beitske VisserHolandia+9.363
5.Caitlin WoodAustralia+18.579
6.Gosia RdestPolska+20.077


Czy Gosia Rdest pozostanie w W Series na sezon 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL