Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Anthoine Hubert Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Anthoine Hubert

F2: Anthoine Hubert nie żyje. Formuła 2 odwołała niedzielny wyścig

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Tragiczna śmierć Anthoine'a Huberta wywołała reakcję promotorów Formuły 2. W porozumieniu z zespołami F2 i kierowcami postanowili oni odwołać niedzielny wyścig na torze Spa-Francorchamps.

Podczas weekendu rozgrywane są dwa wyścigi Formuły 2 - pierwszy odbywa się w sobotę, a następnego dnia kierowcy rywalizują na skróconym dystansie w tzw. wyścigu sprinterskim. Tragiczna śmierć Anthoine'a Huberta sprawiła, że organizatorzy F2 postanowili odwołać zawody zaplanowane na niedzielę.

Do wypadku Huberta doszło na drugim okrążeniu sobotniego wyścigu. Był on na tyle poważny, że sędziowie natychmiast wywiesili czerwone flagi i przerwali rywalizację, a poszkodowanym kierowcom udzielono pomocy medycznej. Kilkadziesiąt minut później świat motorsportu obiegła informacja o śmierci Huberta. Francuz miał 22 lata.

Czytaj także: Znamy przyczynę awarii w samochodzie Kubicy

Tragedia młodego kierowcy wstrząsnęła przedstawicielami motorsportu. Kondolencje za pośrednictwem social mediów złożyli m.in. George Russell, Charles Leclerc oraz większość zespołów F1, w tym Williams czy Mercedes (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Hubert należał do akademii talentów Renault i nie tracił nadziei na awans do F1. W klasyfikacji generalnej F2 zajmował do tej pory ósme miejsce.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL