Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Juan Manuel Correa Getty Images / Andrea Diodato / Na zdjęciu: Juan Manuel Correa

F2: nieznaczna poprawa u Juana Manuela Correi. Amerykanin nadal oddycha za pomocą respiratora

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nieznacznie poprawił się stan Juana Manuela Correi, który znajduje się w śpiączce po wypadku w wyścigu Formuły 2, do którego doszło pod koniec sierpnia na torze Spa-Francorchamps. U 20-latka lepiej zaczęły pracować płuca.

Juan Manuel Correa uczestniczył w wypadku, w którym życie stracił Anthoine Hubert. 20-latek znajdował się na torze tuż za rywalem i nie miał czasu na reakcję, przez co wjechał w samochód prowadzony przez Huberta. Francuz zginął na miejscu, a Amerykanin walczy o życie w szpitalu.

Początkowo Correa znajdował się w placówce w belgijskim Liege, gdzie lekarze przeprowadzili u niego operację nóg, które zostały połamane wskutek wypadku (czytaj więcej o tym TUTAJ). Po kilku dniach kierowca teamu Sauber Junior został przetransportowany do Londynu i tam przebywa w tej chwili.

Czytaj także: Zespół WRT zainteresowany Robertem Kubicą

"Juan pozostaje na oddziale intensywnej terapii w stanie śpiączki. Chociaż stan jego płuc nieco się poprawił, to nadal oddycha za niego respirator" - czytamy w oświadczeniu, jakie w środę opublikowała rodzina kierowcy.

"Urazy obu nóg pozostają poważnym problemem i wymagają one natychmiastowej operacji, gdy tylko płuca Juana będą wystarczająco silne, aby przetrwać operację. Więcej informacji podamy, gdy tylko sytuacja ulegnie zmianie" - dodano.

Jeszcze w szpitalu w Liege lekarze walczyli o to, aby u Correi nie doszło do amputacji kończyn. Siła uderzenia w samochód Huberta miała bowiem być tak duża, że zostały one wręcz zmiażdżone.

Czytaj także: Leclerc może być nowym Schumacherem

Correa przed tym sezonem zwrócił na siebie uwagę Alfy Romeo w F1. Szwajcarsko-włoski zespół zorganizował mu nawet testy F1 i miał w planach kolejne próbne jazdy z udziałem 20-latka w dalszej części sezonu F1.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL