Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

DTM: kalendarz na sezon 2020. Dobra wiadomość dla fanów Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Jeśli Robert Kubica trafi do serii DTM w sezonie 2020, będzie to wspaniała wiadomość dla polskich kibiców. Seria najczęściej rywalizuje na terenie Niemiec, do tego w trakcie weekendu odbywają się aż dwa wyścigi.

Wiele wskazuje na to, że polskich kibiców czeka przyspieszona nauka tego, czym jest seria DTM (czytaj więcej o tym TUTAJ). Jeśli tylko Robert Kubica wypadnie korzystnie podczas testów w hiszpańskim Jerez, to powinien podpisać kontrakt z BMW na starty w tym zespole w roku 2020.

Z punktu widzenia polskiego fana to dobra wiadomość, bo DTM odbywa się na torach zlokalizowanych znacznie bliżej Polski niż w przypadku Formuły 1. Kalendarz na rok 2020 składa się z dziesięciu rund, z czego aż cztery odbywają się u naszych zachodnich sąsiadów.

Czytaj także: Robert Kubica dziękuje BMW za szansę

Należy oczekiwać, że już w połowie maja kibice Kubicy zaleją tor Lausitzring, który położony jest niedaleko naszej zachodniej granicy. Z Wrocławia to ledwie 260 kilometrów, czyli ok. trzech godzin w samochodzie.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

Kibice z północy Polski mogą się za to wybrać do Szwecji, gdzie również gości DTM. Runda na torze Anderstorp zaplanowana jest na połowę czerwca.

Dobrą wiadomością są też niskie ceny biletów. W DTM mają świadomość tego, że seria nie jest tak renomowana jak F1, dlatego odpowiednio skalkulowali ceny wejściówek. Najdroższe karnety na cały weekend na Lausitzringu kosztują 89 euro. Najtańsze - 39 euro. Wycieczka na wyścig F1 pochłania znacznie wyższe koszty.

Oczywiście, ceny biletów różnią się w zależności od toru, ale i tak pozostają one znacznie tańsze niż w przypadku F1. Należy przy tym pamiętać, że DTM różni się od Formuły 1 tym, że w trakcie weekendu rozgrywane są dwa wyścigi. Daje to kibicom większą dawkę emocji.

Czytaj także: Kubica w DTM i F1 nie będzie mieć czasu na odpoczynek

Kubica chce w roku 2020 łączyć starty w DTM z pracą w F1. To o tyle ważne, że trzy weekendy niemieckiej serii kolidują z królową motorsportu. Mowa o wyścigach F1 w Kanadzie, Francji i Włoszech. Zbiegają się one w czasie z rundami DTM na szwedzkim torze Anderstorp, włoskiej Monzy i holenderskim Assen.

Kalendarz DTM - sezon 2020:

Lp.WyścigData
1.Zolder (Belgia)24-26 kwietnia
2.Lausitzring (Niemcy)15-17 maja
3.Igora Drive (Rosja)29-31 maja
4.Anderstorp (Szwecja)12-14 czerwca
5.Monza (Włochy)26-28 czerwca
6.Norisring (Niemcy)10-12 lipca
7.Brands Hatch (Wielka Brytania)22-23 sierpnia
8.Assen (Holandia)4-6 września
9.Nurburgring (Niemcy)11-13 września
10.Hockenheimring (Niemcy)2-4 października


Czy Robert Kubica odniesie sukces w DTM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  "Jeśli Robert Kubica trafi do serii DTM w sezonie 2020, będzie to wspaniała wiadomość dla polskich kibiców" - jestem za tym, by wspaniałe wiadomości miał jednak Kubica. W
  Czytaj całość
  pierwszej kolejności chodzi o niego, a nie o redaktora i/lub kibiców ;)

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL