Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

DTM: Robert Kubica już na torze w Jerez. Są pierwsze zdjęcia z jazd testowych (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Stało się. W czwartkowy poranek Robert Kubica rozpoczął z BMW testy w hiszpańskim Jerez. Mają one zadecydować o tym, czy 35-latek podpisze kontrakt z niemiecką marką i będzie rywalizować w DTM w przyszłym roku.

Chociaż testy DTM w Jerez ruszyły w środę, to zgodnie z informacjami przekazanymi nam przez BMW, Robert Kubica ma sprawdzać model M4 DTM w czwartek i piątek. Dlatego o poranku polscy kibice z niecierpliwością oczekiwali informacji z toru położonego na południu Hiszpanii.

Pierwsza dobra informacja była taka, że w Jerez nie ma już problemów z mgłą, która storpedowała rozpoczęcie środowej sesji testowej. Kolejną dobrą nowiną był wyjazd Kubicy na tor. Polak wsiadł do samochodu krótko przed godz. 10.

Czytaj także: Lider BMW chce się zmierzyć z Kubicą w DTM

"To się dzieje naprawdę" - napisano na oficjalnym koncie DTM w social mediach, prezentując zdjęcia Kubicy z wyjazdu na tor. Zarządcy niemieckiej serii doskonale zdają sobie sprawę z tego, że krakowianin ma wszystko, by zostać pierwszoplanową gwiazdą DTM. Już w środę uspokajali kibiców, że Kubicy nie było na torze, ale ma się pojawić w akcji w czwartek.

ZOBACZ WIDEO: F1. Robert Kubica o swoich początkach. "Musiałem podkładać poduszki na siedzenie żeby cokolwiek widzieć"

Warto przy tym pamiętać, że testy mają charakter zamknięty. Kibice nie poznają m.in. czasów osiąganych przez kierowców. Wiadomo tylko, że wyniki Kubicy będą zestawiane z rezultatami Marco Wittmanna i Philippa Enga, czyli reprezentantów BMW w DTM w sezonie 2019. 

Czytaj także: Kontrakt Kubicy z BMW nadal niepodpisany

Czy Robert Kubica odniesie sukces w DTM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL