Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / BMW / Na zdjęciu: Robert Kubica

DTM: Robert Kubica najwolniejszym kierowcą w czwartek, ale BMW zadowolone z Polaka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Według nieoficjalnych informacji, Robert Kubica był w czwartek najwolniejszym kierowcą na torze podczas testów DTM w hiszpańskim Jerez. BMW ma być jednak pod wrażeniem Polaka, który był w stanie dotrzymywać kroku Marco Wittmannowi, liderowi zespołu.

Wprawdzie testy DTM mają charakter zamknięty, ale udało nam się dotrzeć do czasów osiąganych przez kierowców podczas próbnych jazd w hiszpańskim Jerez. Najlepszy czwartkowy wynik Roberta Kubicy to 1:33.044.

Kubica był najwolniejszym kierowcą w stawce, ale czwartek był pierwszym dniem, jaki spędził on za kierownicą modelu M4 DTM. 35-latek stracił nieco ponad 0,3 s do Marco Wittmanna, który ma znacznie większe doświadczenie w kokpicie BMW i dwa tytuły mistrzowskie w DTM na koncie. Niemiec w sezonie 2019 zakończył rywalizację w mistrzostwach na trzeciej pozycji. 

Czytaj także: Lider BMW chce się zmierzyć z Kubicą w DTM

Należy przy tym pamiętać, że kierowcy w trakcie testów realizują różne strategie i tak naprawdę nie wiemy, ile paliwa posiadali na swoim pokładzie. - Kubica wywarł na BMW duże wrażenie. Od początku miał tempo na poziomie Wittmanna, który stanowił dla niego punkt odniesienia - mówi nam anonimowo osoba obecna na testach w Jerez. 

ZOBACZ WIDEO: Christo Stoiczkow o Robercie Lewandowskim. "Jest jednym z dwóch najlepszych napastników na świecie"

Pozytywne jest też to, że Kubica okazał się lepszy od kierowców, którzy siedzieli za kierownicą BMW w środę. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że Philipp Eng oraz Nick Yelloly byli nieznacznie wolniejsi podczas wcześniejszych przejazdów.

Kubica zakończył czwartek z 128 okrążeniami na koncie. Był drugim najbardziej zapracowanym kierowcą na torze - dwa "kółka" więcej przejechał Wittmann.

Jazdy zostało zdominowane przez kierowców Audi, podobnie jak cały miniony sezon DTM. Na czele stawki znalazł się Fabio Scherer z wynikiem 1:32.242. Za nim sklasyfikowani zostali kolejni kierowcy ze stajni z Ingolstadt - Nico Mueller oraz Ed Jones.

Czytaj także: Kontrakt Kubicy z BMW nadal niepodpisany

W piątek ciąg dalszy testów DTM w Jerez. Tym razem Robert Kubica nie będzie jedynym Polakiem na torze. Za kierownicą Audi zobaczymy 19-letniego Robina Rogalskiego.

Czy Robert Kubica odniesie sukces w DTM?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (25):

Wszystkie komentarze (25)

Komentarze (25)

×
    Wszystkie komentarze (25)
    PRZEJDŹ NA WP.PL